سئو وب سایت

همه چیز درباره گوگل MUM

اهمیت گوگل مام چیست

گوگل مام چیست؟ در دنیایی که هوش مصنوعی در آن در حال تاخت و تاز است مگر می شود موتور جستجوی غول پیکر گوگل در تکنولوژی های جدید خود استفاده ای از آن نکند؟ این دقیقا همان نقطه ای است که MUM در آن متولد می شود؛ یکی از جدیدترین و برترین تکنولوژی های گوگل که بر پایه هوش مصنوعی بنا شده و سعی دارد نتایج جستجو را با کیفیت مطلوب تری نسبت به قبل به کاربران نمایش دهد. اشتباه نکنید! موضوع “گوگل مام چیست” یک الگوریتم جدید نیست. این در واقع یک مدل است که یکپارچه سازی فرایندهای ایندکس، رتبه بندی و بازیابی اطلاعات را به عهده دارد.

فناوری مام بر پایه پردازش زبان طبیعی یا همان Natural Language بنا شده و مخفف شده عبارت Multitask Unified Model می باشد. این فناوری درک شفافی از ۷۵ زبان زنده دنیا دارد و قابلیت درک تصاویر، ویدیوها و صداها برای آن در نظر گرفته شده است. این فناوری تاثیر به سزایی روی رتبه سایت های مختلف دارد اما یک الگوریتم رتبه بندی نیست. بنابراین اگر وبسایت تان تا قبل از MUM در نتایج اول گوگل قرار داشت ممکن است بعد از ورود این فناوری دچار افت رتبه شده باشید. اگر می خواهید بیشتر در مورد این فناوری پر رمز و راز بدانید در ادامه با پالیز محتوا همراه باشید که در مورد “گوگل مام چیست” اطلاعاتی کسب کنید.

برای ارتباط با کارشناسان بهترین شرکت سئو در کرج با شماره ها درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

هدف از خلق گوگل مام چیست؟

بزرگترین دغدغه گوگل مام چیست؟ بدون حتی لحظه ای درنگ می توان به این پرسش پاسخ داد و آن نمایش بهترین نتایج جستجو به کاربران است. گوگل همواره در پی کشف این است که کاربران دنبال چه چیز هستند. به همین دلیل در متا دیسکریپشن ها، انکر تکست ها و عناوین صفحات اصلی کاوش می کند که بهترین نتایج مرتبط را به کاربران نشان دهد اما همواره مشکلی وجود دارد. گاهی اوقات عبارتی که کاربر جستجو کرده در بطن محتوا، در قالب یک عکس یا در قالب یک ویس ارائه شده است.

حتی ممکن است مشابه عبارت جستجو شده در محتوا وجود داشته باشد اما با الگوریتم های قدیمی گوگل ممکن است این محتوا و نتایج جستجوی ناب از دست بروند. هدف از در نتیجه می توان برای پاسخ به سوال “گوگل مام چیست؟” گفت که خلق تکنولوژی MUM توسط گوگل این است که با تحلیل و تفسیر عمق محتوای یک صفحه بهترین ها را برای کاربر به نمایش گذارد.

تکنولوژی مام رقیب قدرتمندی برای الگوریتم BERT

به ادعای خود گوگل تکنولوژی مام هزاران بار قوی تر از الگوریتم BERT است. الگوریتم BERT بر پایه یادگیری ماشین بنا شده است و این در حالی است که MUM از ۷۵ زبان زنده دنیا پشتیبانی می کند. بنابراین در تحلیل و تفسیر نتایج هزاران پله جلوتر از BERT قرار دارد.

به کمک MUM تعداد جستجوها کاهش خواهد یافت

به نظر شما منظور از کاهش جستجوها به واسطه گوگل مام چیست؟ به کمک تکنولوژی MUM حتی در همان پرتاب اول هم می توان به هدف زد. بنابراین نیازی نیست تا بارها و بارها جستجوی خود را تکرار کنید تا به نتایج مطلوب دست پیدا کنید. درک خواسته های کاربران چیزی است که MUM به کمک آن تعداد جستجوها را کاهش داده است.

 این فناوری قادر است منابع مربوط به یک زبان را تفسیر کند و آن را به زبانی دیگر درک کند! هیجان انگیز نیست؟ این فناوری قادر است مجموعه ای از سیگنال های مربوط به یک حوزه را طبقه بندی نموده و طبق الگوریتم یادگیری ماشین فرا گیرد که هر عبارت جستجو متصل و مرتبط به کدام الگوی معنایی است.

برای آشنایی و کسب اطلاعات کلاس حضوری سئو با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

اهمیت طراحی صفحه اختصاصی برای لینک های 404
مطلب مرتبط

گوگل مام چیست

چگونه می توان همراستا با فناوری MUM حرکت کرد؟

همانطور که متوجه شدید برای اینکه بتوانید در رتبه بندی های گوگل به رتبه های بالایی دست پیدا کنید باید مطابق میل مام عمل نمایید. برای اینکه همراستا با MUM شوید باید محتوای خود را از تمامی زوایای مورد بررسی قرار دهید. سعی کنید فرمت های مختلفی در قالب عکس، صدا، محتوای متنی و ویدئو را در صفحات وبسایت تان انتشار دهید چرا که مام قادر به درک تمامی فرمت های محتوا می باشد. 

شما باید همواره در پی ارتقای کیفیت محتوا با در نظر گرفتن موضوع “گوگل مام چیست” باشید و محتوای هر صفحه را به شکل مفهومی با استفاده از کلیدواژه های علمی و تخصصی همان حوزه نگارش کنید. استفاده از جزئیات و مترادف ها در محتوای هر صفحه نیز می تواند راهکاری برای جلب توجه MUM به محتوای شما باشد. در نهایت اینکه روی برندسازی کار کنید، محتوا را دائما به روزرسانی و از اسکیما استفاده کنید و سعی کنید روی دغدغه های کاربران تمرکز کنید. سپس به سوالات کلیدی کاربران پاسخ دهید و این پاسخ ها را به طور هدفمند مدیریت کنید.

برای آشنایی و کسب اطلاعات دوره یادگیری سئو با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

آیا سایت های قدیمی با وجود فناوری مام افت می کنند؟

ممکن است پاسخ ما به این سوال در وهله نخست شما را کمی نگران کند اما زود برآشفته نشوید. بله، با وجود فناوری مام ممکن است سایت هایی که سال ها روی یک کلمه کلیدی خاص تمرکز داشتند و رتبه دار بودند دچار افت رتبه شوند. گوگل تا پیش از این به عمر فعالیت سایت ها اهمیت خاصی می داد و بر اساس این موضوع کسب رتبه های برتر در نتایج جستجو را برای این دست از سایت ها راحت می ساخت. اما با وجود فناوری MUM آنچه که بیش از قبل اهمیت پیدا کرده بهترین جواب برای کاربر است. بنابراین تاثیر قدمت سایت ها در مورد موضوع “گوگل مام چیست” کمتر از قبل شده است.

ممکن است در این بین سایت هایی با مدت زمان فعالیت کمتر پیدا شوند که عملکرد بهتری داشته باشند و جواب های بهتری برای کاربر ارائه دهند. این موضوع را در واقع فناوری MUM تشخیص خواهد داد. بنابراین ممکن است سایت هایی که سال ها با یک کلمه کلیدی اصلی رتبه دار بودند، اکنون دچار افت رتبه شوند. اما جای نگرانی نیست چرا که همین سایت ها هم می توانند امروزه روز با موضوع “گوگل مام چیست” همگام شوند و رتبه از دست رفته شان را بازیابی کنند.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در کرج با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

آشنایی با مفهوم سئو کلاه خاکستری
مطلب مرتبط

اهمیت گوگل مام چیست؟

گوگل امروز بی صداتر از قبل در حال تبدیل شدن به یک ابر قدرت در دنیای هوش مصنوعی است تا چند وقت دیگر حتی نمی توانیم عبارت موتور جستجو را به آن نسبت دهیم. گوگل یک ربات هوشمند است که بی وقفه در حال ارائه دانش می باشد و به تازگی از فناوری جدید خود یعنی موضوع “گوگل مام چیست” رونمایی کرده است. این فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی است و به واسطه آن می توان نتایج بهتری را از گوگل دریافت کرد. به کمک MUM گوگل به عملکردی مشابه انسان دست پیدا کرده و توانسته تعداد جستجوی کاربران را کاهش دهد چرا که در همان جستجوی اول به هدف خواهد زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *