سئو وب سایت

۵ فاکتور KPI اشتباه سئو که نباید در نظر بگیرید

روش فاکتورهای اشتباه KPI در سئو چیست؟

فاکتورهای اشتباه KPI در سئو چیست؟ به کمک شاخص های KPI می توان موفقیت یک کسب و کار را تعیین کرد. این اصطلاح مخفف شده Key Performance Indicator است و به معنای شاخص کلیدی عملکرد می باشد. به کمک این شاخص ها می توان فهمید که آیا یک برند در مسیر درستی گام برداشته یا خیر و اینکه اصلا توانسته به اهدافی که در آغاز راه ترسیم کرده بود دست پیدا کند؟ 

این شاخص ها در مورد سئو سر و صدای زیادی به راه انداخته اند چرا که دنیای امروز دنیای جنگ بر سر اول شدن در لیست نتایج جستجو است. با این حال برخی از KPI ها به اشتباه برای سنجش سئوی یک سایت معروف شده اند. توجه و تمرکز روی همین KPI های اشتباه می تواند بخش زیادی از زمان و انرژی شما را تلف کند و شما را از مسیرتان دور و دورتر کند. پس بهتر است KPI های اشتباه که در نباید در سئو لحاظ شوند را شناسایی کنیم و نسبت به آن ها بی توجه باشیم. 

اهمیتی ندارد که هنوز چه تعداد سایت یا کسب و کار تمرکزشان را روی این KPI ها گذاشته اند، مهم این است که شما می دانید این KPI ها اساسا فاقد ارزش هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی “فاکتورهای اشتباه KPI در سئو چیست” بپردازیم.

برای ارتباط با کارشناسان بهترین شرکت سئو در کرج با شماره ها درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

۵ فاکتورهای اشتباه KPI در سئو چیست؟

تمرکز روی رتبه الکسا

آیا می دانستید مدتها است که دیگر نمی توان به مستندات الکسا اطمینان کرد؟ وبسایت داران زیادی به رتبه های درج شده در الکسا توجه می کنند غافل از اینکه رتبه های درج شده در این وبسایت هیچ پشتوانه منطقی ندارند و صرفا یک تخمین هستند. از طرفی هیچ ارتباطی با سئوی سایت شما ندارند. 

الکسا فقط در مورد تعداد بازدیدکنندگان سایت تان یک سری تخمین های حدودی را ارائه می دهد که نمی توان آن را ملاک سنجش هیچ چیز گذاشت. شاید برایتان عجیب باشد اما آمار مربوط به الکسا را می توان به صورت دستی تغییر داد.  کافیست به حوزه نرم افزار کمی سررشته داشته باشید تا با یک هک ساده بتوانید این آمار را بهبود دهید اما چه کسی را گول می زنید؟ هر که را گول بزنید خودتان را که نمی توانید گول بزنید. پس به آمار الکسا استناد نکنید و تمرکزتان را روی معیارهای درست تری در مورد موضوع “فاکتورهای اشتباه KPI در سئو چیست” بگذارید.

برتری از نظر گوگل در یک کلمه کلیدی

آیا می توان معیار و ملاک موفقیت در سئو را صرفا گرفتن رتبه اول گوگل برای یک کلمه کلیدی دانست؟ بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که این یک KPI قابل اعتبار برای سنجش سئو است اما اصلا چنین نیست. 

اگر چنین KPI ای درست بود، بنابراین تکلیف این حجم از وبسایت هایی که رتبه دار اول نیستند چه می شد؟ آیا می توان با قطعیت اظهار نظر کرد که این وبسایت ها با شکست مواجه شده اند؟ مطمئنا پاسخ این سوال منفی است. کسب رتبه برتر گوگل شاید بتواند یک موفقیت در سئو باشد اما عدم کسب آن به معنای شکست خوردن در سئو نیست. این موضوع در مورد “فاکتورهای اشتباه KPI در سئو چیست” بسیار حائز اهمیت است.

برای آشنایی و کسب اطلاعات دوره خصوصی سئو با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

کاربرد های گوگل تگ منیجر
مطلب مرتبط

بسیاری از وبسایت ها در رتبه اول نیستند اما موفق به تحقق اهداف شان شده اند. بنابراین صرفا برای اول شدن تلاش نکنید. رسیدن به جایگاه اول زمانی ارزشمند است که در کنار آن بتوانید به سایر دستاوردهای سئو نیز دست پیدا کنید.

   Domain Authority بیشتر به معنای رتبه بهتر گوگل است!

بسیاری از افراد تصور می کنند Domain Authority و Page Authority هرچه نرخ بالاتری داشته باشند، یقینا رتبه سایت نیز بهتر خواهد بود. اما این یک شاخص کاملا غلط است. این دو پارامتر ارتباطی با رتبه سایت شما در گوگل ندارد، بلکه فقط پارامترهایی تعیین شده توسط ابزار Moz هستند که می تواند ارتباط حدودی با رتبه بندی سایت شما در گوگل داشته باشد. با این حال نمی توان آن را به عنوان یک شاخص قطعی در مورد شناسایی “فاکتورهای اشتباه KPI در سئو چیست” معرفی کرد.

تعداد کلمه کلیدی بیشتر مساوی با سئوی بهتر

به عنوان موضوع دیگری در مورد “فاکتورهای اشتباه KPI در سئو چیست” می توان گفت که، برخی افراد به اشتباه تصور می کنند که اگر از تعداد کلمات کلیدی بیشتری استفاده کنند، یقینا می توانند رتبه بهتری در گوگل دریافت کنند. این تصور غلط و شاخص اشتباه شاید در آغازین سال هایی که گوگل راه اندازی شده بود جواب میداد اما الان با یک کیلو کلمه کلیدی هم نمی توانید رتبه بهتری دریافت کنید. 

اساسا رتبه شما در گوگل هیچ ارتباطی به تعدا کلمات کلیدی مورد استفاده تان نخواهید داشت. با این کار نه تنها رتبه بهتری دریافت نمی کنید، بلکه ممکن است تجربه کاربری بدی را برای بازدیدکنندگان رقم بزنید. کاربران به سایت شما وارد می شوند و در دنیایی از کلمات کلیدی بولد شده غرق می شوند. مطمئنا سفر در چنین سایتی لذت بخش نخواهد بود. بنابراین با این کارتان فقط کاربر را فراری خواهید داد. این موضوع به عنوان یک “فاکتورهای اشتباه KPI در سئو چیست” به حساب می آید.

برای آشنایی و کسب اطلاعات دوره آنلاین سئو با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تاثیر برد کرامب بر سئو سایت
مطلب مرتبط

فاکتورهای اشتباه KPI در سئو چیست؟

اقدام سئو زمانی نتیجه بخش است که سریع جواب دهد

ممکن است شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که تصور می کنید سئو جادوگری است. یعنی اگر امروز یک اقدام موثر در راستای بهینه سازی سئو انجام دادم، باید همین فردا نتیجه اش را ببینم در غیر اینصورت اقدامم اثربخش نبوده است! فراموش نکنید که سئو جادوگری و شعبده بازی نیست. سئو یک فرآیند منطقی زمان بر است و نیاز به گذر زمان دارد. جلب اعتماد موتورهای جستجو کار راحتی نیست پس باید به آن ها زمان بدهید.به همین دلیل همین امر به عنوان یکی از “فاکتورهای اشتباه KPI در سئو چیست” به حساب می آید.

اهمیت شناخت فاکتورهای اشتباه KPI در سئو چیست؟

برای اینکه KPI وب سایتتان را ارتقا دهید باید در مورد اهمیت شناخت “فاکتورهای اشتباه KPI در سئو چیست” نیز اطلاعاتی کسب کنید. روش های زیادی وجود دارند که ممکن است افراد را در مورد بهینه سازی سئوی سایت به اشتباه بیندازند. شما باید این KPI ها را شناسایی کنید و باورتان را در مورد آن ها تغییر دهید. این که تصور کنید تعداد بک لینک های بیشتر مساوی با سئوی بهتر است یک KPI غلط است.

برای آشنایی و کسب اطلاعات آموزش سئو با مدرک معتبر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

به جای این KPI های اشتباه بهتر است باورهای درست را در مورد شاخص های صحیح برای خود جا بیندازید. تاثیر مثبت شبکه های اجتماعی بر سئو، بالا بردن تعداد کلیک ها، افزایش نرخ تبدیل، بالا بردن سرعت لود شدن سایت، افزایش زمان حضور کاربر در سایت، بهینه سازی تجربه کاربری، کاهش نرخ پرش و از بین بردن صفحات خراب سایت همگی می توانند منجر به بهبود سئوی سایت شما شوند. سئو یک مبحث پیچیده است که برای بهبود آن باید باورهای غلط را کنار بگذاریم و نسبت به موضوع “فاکتورهای اشتباه KPI در سئو چیست” نیز آگاه باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *