سئو وب سایت

روش‌های کاربردی کم کردن بانس ریت چیست؟

آشنایی با روش های کم کردن بانس ریت چیست

یکی از مواردی که در بیشتر مراکز معتبر سئو سایت به آن پرداخته می‌شود، کاهش نرخ پرش یا بانس ریت می‌باشد. در صورتی که بانس ریت یا نرخ پرش شما زیاد است مطالعه این مقاله می‌تواند به شما کمک کند. با شناختن بانس ریت شما می‌توانید زمینه‌های بهبود سایت خود را فراهم کنید. این کار باعث افزایش تعامل کاربران و بالا رفتن رتبه سایت شما خواهد شد. اما آیا می دانید که روش های کم کردن بانس ریت چیست؟

برای آشنایی و کسب اطلاعات آموزش سئو وبلاگ با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

منظور از روش های کم کردن بانس ریت چیست؟

 قبل از شروع هر کاری و آشنایی با روش های کم کردن بانس ریت، در ابتدای مقاله لازم است که شما با معنای بانس ریت آشنا شوید. بانس ریت یعنی کاربرانی که به سایت شما وارد می‌شوند بدون خرید کردن یا بدون کلیک روی لینک‌های شما از آن خارج می‌شوند. بانس ریت یک اصطلاح تحلیلی است و به عنوان نرخ عدم تعامل مخاطب با صفحه سایت شناخته می‌شود. 

بالا بودن میزان بانس ریت اصلا خوب نیست و به این معنا است که شما استراتژی خوبی ندارید، جایی از مسیر را اشتباه رفته‌اید و نمی‌توانید کاربران را در سایت خود نگه دارید. یکی از مهم‌ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل پایین بودن نرخ پرش سایت می‌باشد. همچنین بانس ریت یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیر گذار در سئو سایت است. 

برای اینکه بتوانید با موضوع “روش های کم کردن بانس ریت چیست” بیشتر آشنا شوید باید گفت که، روش‌های مختلفی برای کاهش بانس ریت یا نرخ پرش وجود دارد که در این مقاله به بررسی چند نمونه از آن ها خواهیم پرداخت. در این مقاله سایت پالیز محتوا قصد دارد که چند روش کاربردی برای موضوع “روش های کم کردن بانس ریت چیست” را به شما معرفی کند، پس تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

۶روش‌ مفید برای کم کردن بانس ریت

۱- تجربه کاربری راحتی ایجاد کنید

یکی ازموضوعاتی که در “روش های کم کردن بانس ریت چیست ” می تواند به شما کمک کند این است که، در صورتی که سایت شما نتواند نظر کاربران را به خود جلب کند، کاربران به سرعت از آن خارج می‌شوند. اما در صورتی که سایت شما جذاب باشد، می‌توانید تجربه کاربری مثبتی برای کاربران خود ایجاد کنید و این گونه کاربران از بودن در سایت شما لذت می‌برند. 

به این جهت باید هر چیزی که باعث آلودگی بصری در سایت می‌شود را از بین ببرید، محتوای سایت را بهینه کنید و سرعت سایت را بالا ببرید تا کاربران اطلاعات مفیدی را دریافت کنند، بدون نگرانی روی لینک‌ها کلیک کنند و از محتوای سایت شما لذت ببرند.

برای آشنایی و کسب اطلاعات آموزش سئو جوملا با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

8 روش برای افزایش ترافیک سایت
مطلب مرتبط

تکنیک و روش های کم کردن بانس ریت چیست

۲- بالا بردن سرعت سایت

شما می‌توانید برای بهینه کردن سرعت سایت خود از Pingdom و یا Google Page Speed و GTMetrix استفاده کنید. در دنیای امروزی سرعت عمل بالا یکی از ملاک‌های مهم برای افزایش نرخ تبدیل سایت شما است. در صورتی که سایت شما بیشتر از ۵ ثانیه تاخیر زمانی داشته باشد، نرخ تبدیل شما تا ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.

۳- استفاده کردن از ویدئو

یکی از مهم‌ترین روش های کم کردن بانس ریت چیست؟ یکی از این روش ها استفاده کردن از ویدئو می‌باشد. معمولا بسیاری از افراد دیدن ویدئو را به خواندن متن ترجیح می‌دهند. در صورتی که در این ویدئو اهداف مارکتینگ و برندینگ هم گنجانده شود نرخ فروش شما افزایش خواهد یافت.

۴- آنالیز رفتار کاربران داخل سایت

شما می‌توانید با استفاده از ابزارهایی مانند نقشه حرارتی میزان پرش روی لینک ها، نواحی کلیک، میزان اسکرول کاربران را چک کنید و رفتار کاربران را در سایت خود رصد کنید. با استفاده از این نقشه‌ها شما قادر هستید که محل کال تو اکشن‌ها، منوی کاربری لینک‌های داخلی، لینک‌های تبلیغاتی و … را قرار دهید تا بانس ریت سایت را کاهش دهید.

۵- بهینه سازی محل قرارگیری کال تو اکشن‌ها

کال تو اکشن‌ به چیزهایی گفته می‌شود که کاربران را هل می‌دهند تا کاری انجام دهند، مانند کلیک کردن روی یک لینک، خرید کردن از سایت و… بسیاری از افراد در سایت‌ خود از کال تو اکشن‌های طعمه‌ای استفاده می‌کنند اما باید بدانید که این کار باعث لطمه به اعتبار سایتتان می‌شود.

برای آشنایی و کسب اطلاعات آموزش سئو سیاه با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

چطور یک پرسونای مخاطب حرفه ای تهیه کنیم
مطلب مرتبط

۶- تستA/B و لندینگ‌ پیج‌های هدف

در صورتی که کال تو اکشن یا طراحی سایتتان از کارایی لازم برخوردار نیست، می‌توانید یک تست اجرا کنید و نتایج آن را سه هفته الی دو ماه بررسی کنید و ببینید که آیا به نتیجه رسیده‌اید یا خیر. تمرکز کردن روی لندینگ پیج‌ها و صفحات فروش مهم باعث می‌شود صفحات شما نرخ تبدیل بالاتری پیدا کنند. این عملکرد تاثیر زیادی ری موضوع “روش های کم کردن بانس ریت چیست” خواهد گذاشت.

چگونه یک بانس ریت مناسب داشته باشیم؟

حتما برای شما این سوال پیش می آید که در موضوع “روش های کم کردن بانس ریت چیست” چطور می توان بانس ریت ها را کاهش داد یا حتی پیدا کردن یک بانس ریت مناسب به چه صورت است؟ در ادامه مواردی را برای شما خواهیم گفت که می تواند کمک بسیار زیادی در مورد “روش های کم کردن بانس ریت چیست” به شما کند.

 • خوانایی محتوای خود را بهبود بخشید؛
 • سرعت بارگذاری سایت را تقویت کنید؛
 • مطمئن شوید که سایت شما برای انواع مخاطبین بهینه سازی شده باشد؛
 • CTA بسیار مرتبط داشته باشید؛
 • از یک قالب سبک استفاده کنید تا سرعت بارگذاری سایت شما بالا رود؛
 • مطالب طولانی ننویسید. متن مقالات شما باید بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کلمه باشد؛
 • اطمینان حاصل کنید لینک سازی داخلی به خوبی انجام شده باشد؛
 • تجربه کاربری خود را ارتقا دهید؛
 • برند خود را در قالب یک داستان معرفی کنید؛
 • از عنوانی استفاده کنید که برای کاربران تان جذاب باشد؛
 • سایت خود را با محتوای خوب آپدیت کنید؛
 • از پاپ آپ استفاده نکنید.

رتبه بندی بانس ریت‌ها

علاوه بر نکاتی که برای شما ذکر شد، بهتر است به موضوع “روش های کم کردن بانس ریت چیست” توجه داشته باشید که می توانید نسبت به رتبه بندی بانس ریت ها اطلاعاتی کسب کرده و آمار سایت خود را بهتر شناسایی کنید.

بانس ریت عالی

رقم ۰ تا ۲۰ درصد نشان دهنده بانس ریت عالی می‌باشد. هر مدیر سایتی آرزوی داشتن این عدد را دارد.

بانس ریت خوب

رقم ۲۰ تا ۴۰ درصد نشان دهنده بانس ریت خوب است. معمولا اغلب سایت‌ها در این حد هستند.

بانس ریت معمولی

بین ۴۰ تا ۶۰ درصد. بیشتر سایت‌هایی که تازه تأسیس شده‌اند و هنوز حرفه‌ای نیستند در این سطح قرار دارند.

بانس ریت ضعیف

بالای ۶۰ درصد است. زمانی که بانس ریت به این میزان می‌رسد یعنی در محتوا و مدیریت آن سایت مشکلی وجود دارد.

برای آشنایی و کسب اطلاعات آموزش سئو سایت ووکامرس با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

با این روش ها میزان نرخ بانس ریت خود را کاهش دهید
مطلب مرتبط

معیار روش های کم کردن بانس ریت چیست؟

باید ارزش کاربرانی که به سایت شما وارد می‌شوند را بدانید. صفحات وب سایت را به شکلی بهینه سازی کنید تا کاربران تجربه کاربری مثبتی داشته باشند و به این صورت مانع از افزایش بانس ریت شوید. این موضوع به عنوان یکی از معیارهای “روش های کم کردن بانس ریت چیست” به حساب می آید.

راهکارهایی که در این مقاله به شما معرفی شد تا حد بسیار زیادی در کم کردن بانس ریت یا کاهش نرخ پرش موثر هستند. در صورتی که شما با دقت این روش‌ها را روی سایت خود پیاده کنید می‌توانید به نتایج مثبتی دست یابید. شما باید مخاطبین خود را شناسایی کنید و استراتژی‌های خود را بر اساس رفتار کاربران اجرا کنید. 

در این مقاله سایت پالیز محتوا سعی کرده است که موضوع “روش های کم کردن بانس ریت چیست” را  به شما معرفی کند. در صورتی که هنوز هم به اطلاعات بیشتر و جامع‌تری نیاز دارید، می‌توانید به سایت پالیز محتوا مراجعه نمایید و از طریق تماس با مشاوران این شرکت به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *