سئو وب سایت

بهترین روش های نوشتن عنوان سئو جذاب

روش های نوشتن عنوان سئو جذاب چیست؟

بارها پیش آمده است که در نتایج جستجوی گوگل روزنامه وار عناوین را خوانده ایم و به محض مشاهده اولین عنوان جذاب روی آن کلیک کرده ایم. نوشتن عناوین خلاقانه و یونیک می تواند به افزایش نرخ CTR کمک کند. اغلب افراد روی لینک هایی کلیک می کنند که دارای عنوان های متفاوت و هیجان انگیز هستند. اگر به روش های نوشتن عنوان سئو جذاب آگاه باشید، باید به شما تبریک گفت چرا که نیمی از مسیر دشوار جذب مخاطب را با نگارش همین عنوان پیموده اید!

 روش های نوشتن عنوان سئو جذاب برای مغز انسان حکم آبنبات را دارند. مغز ما با دیدن یک عنوان جذاب تحریک می شود و برای خواندن متنی شیوا که با قلمی قوی روایت شده بی طاقت می شود. پس درنگ نمی کنیم و سریعا روی لینک هایی با عناوین جذاب کلیک می کنیم. اینگونه می شود که سئوی یک وبسایت ارتقا می یابد. اگر می خواهید بدانید که بهترین روش های نوشتن عنوان جذاب در دنیای سئو چیست با ما همراه شوید.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در کرج با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 روش های نوشتن عنوان سئو جذاب و خلاق

مغز گرسنه آدمی به دنبال غذایی خوشمزه و لذیذ است. بعید است با دیدن عناوین قالب و تکراری از خود واکنش خاصی نشان دهد یا ذوق خواندن مطلب را پیدا کند. بنابراین یکی از روش های نوشتن عنوان سئو جذاب این است که سعی کنید عنوان متنتان خلاقانه باشد. از نوشتن عنوان های تکراری که هزاران نمونه در دنیای وب دارند خودداری کنید.

اول مخاطب بعد عنوان!

قبل از اینکه روش های نوشتن عنوان سئو جذاب متنتان را انتخاب کنید، به این فکر کنید که مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ در نوشتن عنوان سعی کنید این حس را به مخاطب القا کنید که متن برای او نوشته شده است و مختص شخص او است. وجه مشترک مخاطبانتان را انتخاب کنید و تمرکزتان را روی آن بگذارید. 

چه چیز می تواند پیوند دهنده مخاطبان شما باشد؟ سعی کنید در نوشتن عنوان حس تعلق به مخاطبان بدهید. این راهکار ایجاد حس صمیمیت و تعلق به مخاطب می دهد و بی شک توجه بیشتری را به سمت متن شما جلب خواهد کرد. این عناوین نمونه ای از این نکته هستند؛ ۱۰ نکته یادگیری زبان برای زبان آموزانی که خودآموز مطالعه می کنند یا مهمترین ترفندهای آشپزی برای افرادی که به آشپزی در طبیعت علاقه دارند. در این عناوین به افراد خاصی اشاره شده است که دارای علایق و مهارت های مشترک هستند. به همین ترتیب  روش های نوشتن عنوان سئو جذاب رخ می دهد.

عناوین رقیب را در SERP ها بررسی کنید

برای اینکه بتوانید روش های نوشتن عنوان سئو جذاب را بدانید و یک عنوان سئوی خوب بنویسید باید عناوین رقبا را بررسی کنید. چگونه باید عنوان محتوای خود را از آن ها متمایز کنید؟ رقبای جدی خود را شناسایی کنید و از آن ها جلو بزنید.

آشنایی با روش های نوشتن عنوان سئو جذاب

از کلمات کلیدی در عنوان استفاده کنید

کلمات کلیدی چاشنی روش های نوشتن عنوان سئو جذاب هستند. بدون این کلمات عنوان تقریبا بی ربط و بی معنا خواهد بود. از طرفی موتورهای جستجو نیز قادر به بهینه سازی متن شما نیستند. برای اینکه محتوای شما از لحاظ سئو قوی باشد باید حتما از کلمات کلیدی در عنوان استفاده کنید. کاربران در بررسی چشمی متن تنها به ده کلمه نخست توجه می کنند و اگر کلمه کلیدی در آن نباشد، قید متن را می زنند. پس برای افزایش نرخ کلیک استفاده از کلمه کلیدی در عنوان ضروری است.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در خوزستان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

کپچا چیست و چه کاربردهایی دارد؟
مطلب مرتبط

لقمه بزرگتر از دهانتان بر ندارید!

در نوشتن عنوان محتوا زیاده روی نکنید. گاهی اوقات نویسندگان در نوشتن عنوان به قدری اغراق می کنند که پیش از خواندن متن مشخص خواهد شد که این عنوان یک فریب واهی بیش نیست. بنابراین بعید است مخاطبان را به متن خود جذب کنید. به عنوان مثال این عنوان: “۱۰ روش لاغری سریع در عرض یک هفته!” آیا چنین عنوانی منطقی به نظر می رسد؟ آیا در عرض یک هفته آن هم با ده روش مختلف می توان وزن کم کرد؟!

اعداد معجزه گر هستند

استفاده از اعداد در روش های نوشتن عنوان سئو جذاب معجزه می کند. مخاطبان عاشق اعداد و ارقام هستند. به جای اینکه بنویسید “تکنیک های چیدمان دکوراسیون مینیمال” بهتر است بنویسید “۷ تکنیک چیدمان دکوراسیون مینیمال” تا متوجه تاثیر بی نظیر استفاده از اعداد در جذب مخاطب شوید. افراد عاشق متن هایی هستند که در آن ها تعدادی نکته یا تکنیک به صورت سلسله وار بیان شده. اعداد فرد معمولا محبوبیت بیشتری برای مغز دارند.

به مخاطب حس کنجکاوی بدهید

در نوشتن عنوان محتوا سعی کنید حسی از کنجکاوی در مخاطب ایجاد کنید. عناوینی که مخاطب را به کنجکاوی وا می دارند مطمئنا می توانند نرخ کلیک را به شکل قابل توجهی افزایش دهند. مخاطب با دیدن یک عنوان اغوا کننده و جذاب راهی جز کلیک روی عنوان برایش باقی نخواهد ماند.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در گلستان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

با عناوین سوالی حس صمیمیت با مخاطب ایجاد کنید

مخاطب در حال عبور از روی عناوین است که به عنوان سوالی شما می رسد: “آیا شما هم تکنیک های معجزه آسای از بین بردن لکه را می دانید؟” چند ثانیه ای مکث می کند و به دنبال جوابی مناسب برای سوال طرح شده می گردد. بعد از یافتن جواب کنجکاو می شود که پاسخ او به این سوال تا چه حد با محتوای شما در ارتباط است. بنابراین روی عنوان کلیک می کند تا متن شما را مطالعه کند.

با عنوان سورپرایز کننده به استقبال مخاطب بروید

استفاده از روش های نوشتن عنوان سئو جذاب که مخاطب توقع شنیدن آن ها را ندارد در لحظه بسیار جذاب خواهد بود و بی شک نرخ کلیک را افزایش می دهد. عناوینی انتخاب کنید که برای مخاطب باورنکردنی هستند و در عین حال حقیقت دارند. در واقع مخاطب به قصد دیگری عنوان شما را مطالعه می کند اما در نهایت متعجب می شود. به عنوان مثال: “برند اپل گران قیمت ترین برند در بازار نیست”.

برای آشنایی و کسب اطلاعات دوره سئو وردپرس با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سوشیال سیگنال چست و چه تاثیری در سئوی سایت دارد؟
مطلب مرتبط

اهمیت روش های نوشتن عنوان سئو جذاب

عنوان متن همیشه نقش کلیدی در جذب مخاطب دارد. عنوان متن در واقع یک برداشت اولیه از متن به مخاطب می دهد و او را برای تصمیم گیری جهت مطالعه متن یا گذشتن از متن کمک می کند. هر چه روش های نوشتن عنوان سئو جذاب قوی تر، تاثیرگذارتر و کوبنده تر نوشته شود، بی شک تاثیر بهتری در مخاطب می گذارد. سعی کنید عنوان را همراه با کلمه کلیدی اصلی بنویسید و طول عنوان را کوتاه انتخاب کنید. مفهوم بودن عنوان و جذاب و یونیک بودن آن نیز نقش مهمی در جلب توجه مخاطبین دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *