سئو وب سایت

بهترین روش های رنک ترکینگ

ابزارهای Rank Tracker چیست؟

این روزها هر کسب و کاری به محض تاسیس یک سایت به دنبال راهی برای ارتقای رتبه آن است. با وجود حجم گسترده ای از اطلاعات جدید که هر لحظه وارد دنیای بی حد و مرز اینترنت می شود دست و پا کردن یک رتبه قابل قبول کار چندان ساده ای نیست. الگوریتم های رتبه بندی گوگل روز به روز سختگیرانه تر عمل می کنند. آشنایی با روش های رنک ترکینگ یکی از مسائلی است که بهتر است در مورد آن اطلاعات کسب کنید.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در کرج با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

ابزارها و روش های رنک ترکینگ

ابزارهای مختلفی برای ردیابی رتبه سایت وجود دارند که می توان از آن ها برای بررسی جایگاه فعلی سایت استفاده نمود. یکی از معروف ترین ابزارها در ردیابی رتبه سایت الکسا بود که مدتی می شود از دور خارج شده است. همچنین داشتن Page Rank بهینه به افزایش نرخ کلیک، افزایش ترافیک ارگانیک و در نتیجه بیشتر دیده شدن کمک می کند. در این مطلب قصد داریم بهترین روش های ردیابی رتبه سایت یا همان روش های رنک ترکینگ را معرفی کنیم. تا انتها با پالیز محتوا همراه باشید.

استفاده از Rank Tracker

بسیار بعید است یک سئو کار در جریان رشد و توسعه رتبه سایت از این ابزار کارآمد استفاده نکند. به کمک ابزار Rank Tracker می توان اقدام به بررسی رتبه کلمات کلیدی نمود و آمار جدید را مورد بررسی قرار داد. رتبه یابی کلمات کلیدی به شما کمک می کند که همواره در مسیر پیشرفت قدم بردارید. وجه تمایز این ابزار در شاخه روش های رنک ترکینگ این است که نسبت به گوگل سرچ کنسول در این است که این ابزار بیش از ده ها شاخص را در ردیابی رتبه کلمات کلیدی دخیل می کند. 

هر چند که رتبه ارائه شده توسط گوگل سرچ کنسول نیاز است، اما نمی توان تنها به آن اتکا نمود. نمی توان بازیگوشی های گوگل را در به هم ریختن آمار برای ارائه رتبه نادیده گرفت. گوگل رتبه میانگین را به شما خواهد گفت در حالی که با ابزار Rank Tracker به رتبه واقعی خود در بین ۵۹۷ موتور جستجو دست پیدا می کنید.

شما به کمک این ابزار می توانید رنکینگ رقبای خود را مورد تحلیل قرار دهید و کلمات کلیدی را بدون پرداخت هزینه تحلیل کنید. شما حتی می توانید روش های رنک ترکینگ را به صورت دوره ای در بازه های زمانی مختلف تحلیل کنید و یک گزارش حرفه ای از رنکینگ خود بسازید.

استفاده از AccuRanker

 روش های رنک ترکینگ در این ابزار به صورتی است که می تواند در آنالیز موقعیت، رتبه سایت و کلمات کلیدی بی نظیر باشد. داشتن رابط کاربری زیبا و دوستانه از مزیت های مهم این ابزار است. به کمک این ابزار می توانید نظارت دقیقی بر کلمات کلیدی Yandex داشته باشید. Accuranker همچنین قادر است رتبه سایت شما در کشورهای دیگر را نیز نمایش دهد. امکان ردیابی رتبه در هر شهر نیز وجود دارد.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در خوزستان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

گراف دانش گوگل به زبان ساده
مطلب مرتبط

استفاده از SERP Watcher

این ابزار در زمینه ردیابی رتبه سایت سرآمد است و به عنوان یکی از روش های رنک ترکینگ به حساب می آید که دارای نسخه رایگان و پولی می باشد. شما می توانید به کمک این افزونه موقعیت کلمات کلیدی را برای هر دامنه مورد بررسی قرار دهید. بررسی موقعیت کلمات کلیدی و حجم جستجو بر اساس لوکیشن و نوع دستگاه جستجو (لپتاپ یا گوشی همراه) نیز برای شما وجود دارد. 

این افزونه پیشنهادات جدیدی برای بهبود رتبه به شما می دهد. ارائه گزارش های رتبه بندی تعاملی، برچسب گذاری کلمات کلیدی، به روزرسانی های روزانه و رتبه بندی محلی از ویژگی های این ابزار است.

استفاده از Night Watch

این ابزار در مورد روش های رنک ترکینگ به نگهبان شب معروف است و یک ردیاب عالی برای نظارت بر کمپین های مارکتینگ است. رتبه بندی کلمات کلیدی، ارائه گزارش از رتبه بندی، تحلیل ترافیک، تحلیل رتبه رقبا، مانیتورینگ بک لینک ها و ردیابی و شناسایی فرصت های جدید برای بهبود رتبه از ویژگی های این ابزار است. این ابزار رتبه بندی محلی و جهانی را به شما ارائه می دهد و فیلترینگ بسیار قدرتمندی دارد.

استفاده از Link Assistant

این ابزار جزو بهترین ابزارهای رتبه بندی است که هم در حوزه موقعیت یابی کلمات کلیدی و هم در تحلیل عملکرد رتبه بندی به شما کمک می کند. به کمک این ابزار می توانید یک آنالیز دقیق از SERP های گوگل و ۴۰۰ موتور جستجوی دیگر داشته باشید. دسترسی به لیست رتبه های جهانی از مهمترین مزایای این افزونه است.

روش های رنک ترکینگ

استفاده از SEMrush

این ابزار بی شک یکی از موردعلاقه ترین ها در بین ابزارها و روش های رنک ترکینگ می باشد. کافی است URL یکی از صفحات وبسایت تان را درون این ابزار کپی کنید تا متوجه شوید برای کدام کلمات کلیدی در حال رتبه بندی شدن است. با کلیک روی کلمات کلیدی می توانید شدت رقابت را برای آن کلمه مورد بررسی قرار دهید. در نتیجه این ابزار یک ابزار تحلیل رقابتی است.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در نیشابور با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

بهینه سازی سایت برای موبایل
مطلب مرتبط

پشتیبانی از گوگل توسط این ابزار این امکان را به شما می دهد که جستجوی گوگل را بر اساس منطقه تان تنظیم کنید. دریافت اعلان های هفتگی از تغییرات رتبه بندی، نظارت بر برند، تحلیل اعتبار دامنه، گروه بندی کلمات کلیدی بر اساس تگ، بررسی ورودی های ارگانیک، تحلیل ترافیک و تحلیل تبلیغات از مزیت های این ابزار در روش های رنک ترکینگ است. این ابزار برای مبتدیان چندان ساده نیست و قیمت آن نیز نسبتا گران می باشد.

استفاده از Ahrefs

اگر به ناچار مجبور شدید SEMrush را کنار بگذارید، گزینه بعدی شما در روش های رنک ترکینگ، ابزار Ahrefs خواهد بود. رتبه بندی کلمات کلیدی آن هم بر اساس کشور از ویژگی های مطلوب این ابزار می باشد. اگر نگران پیشی گرفتن رقبا از وبسایت خود هستید، به کمک این ابزار می توانید اقدام به بررسی رتبه وب سایت رقیب نموده و با رتبه وبسایت خود مقایسه کنید. مانیتورینگ بک لینک ها و ارائه تاریخچه ای دقیق از رتبه بندی از ویژگی های این ابزار ردیابی رتبه است.

استفاده از Topvisor

این ابزار امکان بررسی رتبه وب سایتتان را در بین مجموعه ای از معروف ترین موتورهای جستجو نظیر گوگل، بینگ، یاهو و یوتیوب و اپ استور می دهد. شما می توانید رتبه بندی وبسایت تان را بر اساس موقعیت جغرافیایی، زمان و دستگاه ردیابی کنید.

استفاده از Rank Watch

این ابزار برای جستجوی رتبه کلمات کلیدی استفاده می شود. اطلاعاتی نظیر رتبه بندی موتور جستجو، داده های CPC و حجم جستجو برای هر کدام از کلمات کلیدی توسط این ابزار ارائه می شود. ردیابی رتبه توسط این ابزار مبتنی بر شهر و کشور انجام می شود و فرکانس هایی برای به روز رسانی رتبه توسط ایمیل به شما ارسال خواهد کرد.

روش های رنک ترکینگ و تاثیرات آن

هر چقدر هم که اقدامات مهمی در راستای بهینه سازی سئو انجام دهید تا زمانی که اطلاعاتی از رتبه وب سایتتان در صفحات SERP در دست نداشته باشید، اقداماتتان کارساز نخواهد بود. بهترین روش های رنک ترکینگ استفاده از ابزارهای معتبر و شناخته شده ای است که اطلاعات کاملی پیرامون رتبه سایت و رتبه کلمات کلیدی در موتورهای مختلف جستجو بر اساس موقعیت های جغرافیایی متفاوت ارائه می دهند.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در بوشهر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

آشنایی با الگوریتم EAT
مطلب مرتبط

از جمله قابلیت هایی که این ابزارها ارائه می دهند می توان به مانیتورینگ لحظه ای سایت، ادغام سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس، تحلیل بک لینک ها، تحلیل SERP رقبا، آپدیت روزانه رتبه ها، گزارش دهی خودکار و ارائه تاریخچه رتبه بندی اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *