آموزش سئو, سئو وب سایت

حذف صفحه در گوگل چگونه است؟

حذف صفحه گوگل

ممکن است شما یک صفحه تکراری یا بدون استفاده در گوگل داشته باشید که سبب تنزل رتبه سایت شما شده است. این موارد شما را به فکر می اندازد صفحاتی که  کارایی لازم را ندارند، از سایت خود حذف کنید. ممکن است شما در زمان حذف صفحه سایت خود در گوگل، با مشکل مواجه شوید. به همین دلیل پالیز محتوا که یکی از معتبر ترین سایت ها در زمینه سایت های اینترنتی، سئو سایت و پشتیبانی سایت می باشد، قصد دارد که نحوه‌ حذف صفحه در گوگل را برای شما توضیح دهد. در این مقاله سه روش حذف صفحه از گوگل برای شما توضیح داده شده است. شما می توانید به هر کدام از این روش ها صفحات خود را از گوگل حذف نمایید. 

برای ارتباط با کارشناسان بهترین شرکت سئو در کرج با شماره ها درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

حذف صفحه در گوگل به چه صورت است؟

نحوه حذف صفحه در گوگل چگونه است؟ 

روش اول حذف صفحه در گوگل: 

برای حذف یک URL از نتایج جستجوی گوگل، راهنمای گام به گام زیر را دنبال کنید. این فرآیند، URL را به مدت ۶ ماه به‌طور موقت از فهرست گوگل حذف می کند. در ادامه مراحل حذف صفحه در گوگل بیان می گردد. 

  1.  فهرستی از URL ها یا دامنه هایی را که می خواهید از فهرست گوگل حذف کنید ایجاد کنید.
  2. به حساب Google Search Console خود بروید. اگر حساب Google Search Console ندارید، می توانید یکی ایجاد کنید.
  3. ویژگی حاوی URL مورد نظر برای حذف صفحه در گوگل را انتخاب کنید. ممکن است چندین ویژگی داشته باشید. به عنوان مثال، ممکن است برای هر زیر دامنه یا هر نسخه از دامنه خود دارای ویژگی هایی باشید مانند https://www، http://www، بدون http/s، یا بدون www. ویژگی مورد نیاز شما همانی است که با URL که می خواهید از گوگل حذف کنید مطابقت دارد. روی آن بک لینک کلیک کنید و ببینید که آن URL در کدام نسخه دامنه قرار دارد.
  4. از منوی سمت چپ روی Removals کلیک کنید.
  5. روی دکمه قرمز با عنوان New Request کلیک کنید.
  6. URL کامل را وارد کنید (از جمله http/s و www یا هر ویژگی که انتخاب کرده اید).
  7. اگر فقط می خواهید URL را حذف کنید Remove this URL only را انتخاب کنید. اما اگر می خواهید دامنه ریشه و هر URL داخل آن را حذف کنید، حذف همه URL ها با این پیشوند را انتخاب کنید. برای این کار فقط دامنه ریشه را وارد کنید، نه یک مسیر URL کامل برای یک صفحه داخلی. به عنوان مثال، اگر بخواهم همه URL های این دامنه را حذف کنیم، https://www.contensis.com را وارد می کنیم. و اگر بخواهیم فقط یک URL خاص را حذف کنید مثلاً می توانیم www.contensis.com/product/features را وارد می کنیم.
  8. روی Next کلیک کنید.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان برترین شرکت  سئوکار در کرج  با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سئو سایت در نوشهر
مطلب مرتبط

روش دوم حذف صفحه در گوگل:

برای حذف صفحه در گوگل با این روش، در ابتدا باید سایت خود را در ابزار Google Webmaster تایید کنید تا به گوگل نشان دهید که شما واقعاً صاحب سایت هستید. برای این کار به یک حساب گوگل احتیاج دارید. سپس وارد ابزار گوگل وب مستر شوید و سایت خود را اضافه کنید. بعد از این مرحله باید روی گزینه verify your site کلیک کنید تا ابزار وب مستر برای شما فعال شود.

 از شما خواسته می شود یک فایل یا یک متا تگ را به سایتتان اضافه کنید. این عمل طبیعی است؛ زیرا آن ها باید مطمئن شوند که وب سایت متعلق به خود شما است. به محض اینکه متا تگ یا فایل را اضافه کردید، سایت شما تایید می شود. پس از این مرحله شما باید به ترتیب زیر عمل کنید:

Site Configuration-> Crawler Access-> Remove URL

بعد از کلیک کردن بر روی Remove URL باید درخواست حذف URL را ثبت کنید. برای این کار بر روی New Removal Request کلیک کنید. از شما خواسته می شود که URL مورد نظر را وارد کنید. سپس صفحه جدیدی برای شما باز می شود که در آن چند گزینه به چشم می خورد. URL را تایید کنید و یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید.:

Remove page from search results and from cache

Remove page from cache only

Remove directory

قسمت The page returns a 404/410, or has been blocked by robot.txt or a noindex meta tag را بررسی کنید. این کار تایید یکی از گزینه های زیر است:

You have verified that the page returns a 404 error or a 410 error

You have blocked the file in the robot.txt

You have entered no index meta tag on the page

به محض اینکه تمام مراحل را پشت سر گذاشتید، بر روی Submit Request کلیک کنید. اینکه برای گوگل چه مدتی طول بکشد که تا صفحه شما را پاک کند دقیق مشخص نیست، اما در حالت کلی ظرف چند روز این عمل انجام می گیرد.

روش حذف صفحه در گوگل

نحوه حذف حافظه پنهان صفحه از گوگل

گاهی اوقات شما فقط می خواهید حافظه پنهان گوگل را تنها از محتوای خود به روزرسانی کنید و دیگر نیازی به  حذف صفحه در گوگل ندارید. هنگامی که محتوای صفحه را به روز رسانی کردید، می توانید منتظر بمانید تا گوگل محتوای شما را دوباره فهرست کند، یا می توانید از گوگل درخواست کنید حافظه پنهان را حذف کند.

 برای درخواست حذف حافظه پنهان تا زمانی که صفحه دوباره خزیده شود، به کنسول جستجوی گوگل بروید و همانطور که برای حذف یک صفحه از فهرست مراحل را طی کرده اید، اقدام کنید. برای حفظ URL اما حذف حافظه پنهان، گزینه “Remove page from cache only” را انتخاب کنید. همچنین می توانید یک تگ NOARCHIVE را به صفحه اضافه کنید. با این کار تا زمانی که برچسب حذف نشود، صفحه توسط گوگل ذخیره نمی شود. 

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در کرج با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

آموزش سئو یوتیوب
مطلب مرتبط

حذف سایت گوگل و مزایا آن

حذف صفحه در گوگل مزایای زیادی برای صاحبان سایت دارد. به همین دلیل تمامی دارندگان سایت، حداقل یک بار، نیاز به حذف صفحه سایت در گوگل پیدا کرده اند. پالیز محتوا تلاش کرده است که در این مقاله به شما توضیح دهد که حذف صفحه در گوگل چگونه است؟ شما می توانید با انجام دادن مراحل گفته شده در بالا، نسبت به حذف صفحه در گوگل، اقدام نمایید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با متخصصان سایت پالیز محتوا در ارتباط باشید و راهنمایی های لازم را از آن ها دریافت کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *