آموزش سئو, سئو وب سایت

تکنیک های روانشناسی در بازاریابی محتوا

چطور با تکنیک روانشناسی در بازاریابی محتوا آشنا شویم

یکی از مهم ترین هدف های بازاریابان جذب مخاطب است که امروزه با تکنیک های روانشناسی بسیار افزایش یافته است. برای اثربخشی بازاریابی محتوا لازم است محتوایی تولید کنید که از نظر روانشناسی مخاطبین را تحت تاثیر قرار دهد. آشنایی با الگوهای ادراکی و تکنیک روانشناسی در بازاریابی محتوا می‌تواند کمک زیادی به بازاریابان محتوا بکند. در ادامه همراه سایت پالیز محتوا باشید تا با چند تکنیک روانشناسی در بازاریابی محتوا آشنا شوید.

برای آشنایی و کسب اطلاعات آموزش سئو گوگل با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

۶ تکنیک روانشناسی در بازاریابی محتوا

هر کسب و کاری با توجه به مخاطبان خود نیازمند بررسی و تشخیص هدف اصلی از بازار کار خود هستند. به همین خاطر در کسب و کارهای محتوایی هم افراد و کارفرماها باید بتوانند به خوبی مخاطبان خود را شناسایی کرده و تکنیک روانشناسی در بازاریابی محتوا را به خوبی در کسب و کار خود پیاده کنند. در نتیجه برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تکنیک روانشناسی در بازاریابی محتوا، بهتر است مطالبی که در ادامه پالیز محتوا در اختیار شما قرار داده است را به کار بگیرید.

۱- استفاده از تکنیک “البته تصمیم با خودتان است”

یکی از اولین تکنیک روانشناسی در بازاریابی محتوا  این است که وقتی شما به طرف مقابل یادآوری می‌کنید که «تصمیم نهایی با شماست» و آزادی قبول یا رد پیشنهادتان را به او یادآوری می‌کنید، به احتمال زیاد جواب طرف مقابل مثبت خواهد بود. واقعیت این است که آزادی انتخاب و قدرت تصمیم گیری را دوست ندارند و از آن وحشت دارند. با استفاده از این تکنیک شما می‌توانید به تصمیم گیری آن‌ها در انتخاب محصولتان کمک کنید.

۲- چیزی که تکرار می شود، حقیقت دارد

در تکنیک روانشناسی در بازاریابی محتوا و انتشار محتوا حتما باید استمرار و مداومت داشته باشید. این به آن علت است که طبق یکی از الگوهای ادراکی انسان، افراد فکر می‌کنند اطلاعاتی که به دفعات می‌شنوند حقیقت دارد. دلیل سرمایه گذاری شرکت ها در بخش تبلیغات تلویزیونی همین است. برای استفاده از این ترفند ابتدا چند ویژگی اصلی که می خواهید از خودتان در ذهن مخاطب ثبت کنید انتخاب کرده و در تولید محتوا پرداختن به آن‌ها را فراموش نکنید.

برای آشنایی و کسب اطلاعات آموزش سئو مبتدی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نکات طلایی لینک سازی داخلی
مطلب مرتبط

۳- استفاده از تیترهای غافلگیرکننده

پاسخ مغز انسان به ورودی‌های غیرمنتظره شدیدتر از پاسخی است که به ورودی‌های قابل انتظار می‌دهد. به همین دلیل افراد به امور غافلگیرکننده بیشتر توجه می‌کنند و از نظر عصبی تحریک می‌شوند. تیترهای غافلگیر کننده در تکنیک روانشناسی در بازاریابی محتوا با تحریک احساسات افراد حس خوشایندی در آن‌ها به وجود می‌آورد.

 در صورتی که تیترهای شما غافلگیرکننده باشند و توجه زیادی را جلب کنند ولی در متن خود به وعده ای که داده اید عمل نکنید یا چیزی غیرمرتبط را بیان کنید، این امر منجر به بی اعتمادی مخاطبین خواهد شد و قطعا در استفاده از تکنیک روانشناسی در بازاریابی محتوا با نتیجه عکس مواجه خواهید شد.

۴- تنوع داشته باشید

در استراتژی محتوا فرمولی داریم که به ۵۰/۲۵/۲۵ معروف است. به این معنا که ۵۰ درصد از محتوایی که تولید می کنید باید برای افرادی نوشته شود که در مورد محصولات یا خدمات شما چیزی نمی دانند. ۲۵ درصد باید برای حل مشکلات مشتریان شما استفاده شود و ۲۵ درصد هم در مورد برند شما یا مسائل جانبی است که به آن می پردازید.

 ۵۰ درصد از محتوای شما برای کاربرانی است که هنوز از شما خرید نکرده اند و شما قصد دارید آن ها را جذب کنید. از یک فرمول ساده پیروی کنید. آن ها را به محصولات و خدمات خود علاقه مند کنید. محصولات خود را به آن ها معرفی کنید. در مرحله ی بعدی به آن ها یاد بدهید. تمام مزایا و قابلیت های محصولات و خدماتتان را به آن ها یاد بدهید. این موضوع یکی از روش های تاثیر گذار در تکنیک روانشناسی در بازاریابی محتوا به حساب می آید.

حتی روش ها و راهکارهای خاص را هم پوشش بدهید تا کامل با شما و خدما ت تان آشنا شوند. در نهایت آن ها را هدایت کنید تا خریدشان را تکمیل کنند. این سفر مشتری است. ست گادین یکی از شناخته شده ترین مارکترها در جهان در کتابش This is Marketing می نویسد “بازاریابی سنتی تمام شده است”. حالا تنها کاری که باید بکنید این است که در درجه اول مخاطبانتان را پیدا کنید و بعد  با آن ها دوست شوید، به آن ها یاد بدهید و در نهایت محصولاتتان را بفروشید!

برای آشنایی و کسب اطلاعات آموزش نکات سئو با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

پیش نیاز دوره سئو
مطلب مرتبط

روانشناسی در بازاریابی محتوا چیست

 

۵- اصطلاحات و عبارت های خشک را فراموش کنید

سادگی اصل اول تاثیرگذاری در تکنیک روانشناسی در بازاریابی محتوا است. احتمالا شما هم وبسایت های زیادی را دیده اید که از کلمات قلمبه سلمبه در محتوایشان استفاده می کنند. کلماتی که خیلی از کاربران آن ها را نمی فهمند یا از عباراتی استفاده می کنند که هیچ قدرتی ندارند. این یک اثر منفی دارد. اولین اثرش این است که هیچکس محتوای شما را تا آخر نمی خواند. معمولا در همان پاراگراف اول خسته می شوند و سراغ یک وبسایت دیگر و یک محتوای دیگر می روند.

پس باید با زبان خود کاربران با آن ها صحبت کنید. همه کاربران شما پروفسور ادبیات فارسی نیستند. حتی پروفسورهای ادبیات فارسی هم متن های سنگین را دوست ندارند. هرچقدر ساده تر و روان تر بنویسید کاربران شما راحت تر می فهمند و راحت تر درک می کنند و مهم تر اینکه راحت تر قانع می شوند که از شما خرید کنند.

تخیلات و تصورات کاربران را به کار بگیرید. هیچ چیز به اندازه تخیلات و تصورات نمی تواند روی ذهن کاربر تاثیر بگذارد. مخصوصا در فروش محصولات. اجازه بدهید کاربران مزایای محصولات شما را در ذهنشان تصور کنند. به جای کلمه (اجاق با دمای زیاد) بگویید (اجاق داغ).

به جای (موتورسیکلت با توان سرعتی بالا) بگویید (موتورسیکلت فوق سریع) یا شاید بگویید (موتورسیکلت با سرعت جت) اینجاست که کاربران می توانند تخیل شان را به کار بگیرند و بفهمند محصولات شما واقعا چه مزایایی دارند و چرا باید آن را بخرند.

۶- روانشناسی رنگ

اگر از پنج نفر بپرسید که رنگ مورد علاقه آنها چیست، احتمال اینکه آنها همان رنگ را بگویند چقدر است؟ ممکن است درصد کمی باشند، اما این بدان معنا نیست که استفاده از رنگ به روش های سازگار در بازاریابی مفید نیست. مطالعات اخیر نشان می دهد که افراد یک محصول جدید را ظرف ۹۰ ثانیه از دیدن آن قضاوت می‌کنند – تا ۹۰٪ ارزیابی براساس رنگ است.

رنگ برای بازاریابان محتوا هنگام طراحی صفحات وب، انتخاب تصاویر بنر و برنامه ریزی فیلم ها، نکته مهمی است که می توان در تکنیک روانشناسی در بازاریابی محتوا استفاده کرد. سایه های آبی می توانند در ایجاد اعتماد و وفاداری با مخاطبان شما کمک کنند.

این تفسیر فراتر از جغرافیا است. رنگ قرمز انرژی و اشتیاق را برقرار می‌کند، در حالی که رنگ زرد هم می تواند هشدارها را نشان دهد و هم خوش بینی را شاد کند. اگر می خواهید برند شما احترام به طبیعت را برانگیزد، سایه های سبز را بچسبانید، در حالی که نارنجی احساس لذت، هیجان و فوریت می‌کند.

برای آشنایی و کسب اطلاعات آموزش تکنیک های سئو با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

6 روش کاربردی برای کاهش احتمال کپی محتوای سایت
مطلب مرتبط

روانشناسی در موضوع بازاریابی محتوا

تکنیک روانشناسی در بازاریابی محتوا بنیاد و اساس بازاریابی است. مخصوصا زمانی که پای ترغیب کردن مشتریان به میان می آید، استفاده از تکنیک های روانشناسی بسیار کارآمد است. در این مقاله سایت پالیز محتوا به بررسی تکنیک های روانشناسی در بازاریابی محتوا پرداخته است. شما هم با این تکنیک های ساده اما قدرتمند می توانید بازاریابی بسیار موفقی داشته باشید. پالیز محتوا امیدوار است این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *