سئو وب سایت

تاثیرات استفاده از پاپ آپ بر سئو سایت

تاثیر پاپ آپ بر سئو سایت چگونه است؟

در دنیای سئو، عملکرد پاپ آپ درست مانند شمشیر دو لبه‌ای است که هم می‌تواند باعث فراری دادن کاربران از سایت شما شود و هم می‌تواند اوضاع سایت شما را بهبود بخشد. در صورتی که شما صاحب  کسب و کارهای مختلف یا فروشگاه‌های اینترنتی هستید، لازم است که از تاثیر پاپ آپ بر سئو، آگاهی داشته باشید. معمولا پیش می‌آید که پس از ورود به سایت‌ها با پنجره کوچکی مواجه می‌شویم که به صورت خودکار باز می‌شود، به این پنجره پاپ آپ گفته می‌شود. اغلب پاپ آپ‌ها ماهیت تبلیغی دارند.

در صورتی که اقدام به کلیک کردن روی این پاپ آپ‌ها نمایید، وارد یک صفحه لندینگ خواهید شد. دلیل استفاده از پاپ آپ این است که مدیران سایت دوست دارند از سایت خود کسب درآمد داشته باشند و به این منظور تمام تلاش خود را می‌کنند. یکی از روش‌های کسب درآمد سایت استفاده از پاپ آپ است. در این مقاله سایت پالیز محتوا قصد دارد که شما را با تاثیرات استفاده از پاپ آپ بر سئو سایت آشنا کند. در صورتی که شما هم نیاز به اطلاعاتی درباره تاثیر پاپ آپ بر سئو سایت دارید، لطفا تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در هرمزگان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

کاربرد و تاثیر پاپ آپ بر سئو

اگر بخواهیم در مورد تاثیر پاپ آپ بر سئو بگوییم باید گفت که، به طور کلی پاپ آپ‌ها به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند.

پاپ آپ محتوای خود سایت

در این حالت زمانی که وارد سایتی می‌شویم پنجره‌هایی از همان سایت باز می‌شوند و ممکن است سایت برای ما چیزی را بیاورد که به دنبال آن نبوده‌ایم.

پاپ آپ سایت ثانویه

در پاپ آپ ثانویه زمانی که وارد سایتی می‌شویم پنجره‌های جدیدی باز می‌شوند که نشان دهنده سایت ثانویه می‌باشند. در این حالت سایت ثانویه به سایت پذیرنده مبلغی را می‌پردازد.

تاثیر پاپ آپ بر سئو سایت به چه صورت است؟

انواع مختلفی از تاثیر پاپ آپ بر سئو سایت وجود دارد که هم می‌تواند مثبت باشد و هم منفی. تبلیغات مثبت باعث بهبود تجربه کاربری خواهند شد و تأثیر منفی استفاده از پاپ آپ باعث آسیب زدن به UX خواهند شد. زمانی که کاربران وارد سایت شما می‌شوند، شما فقط ۳ ثانیه فرصت دارید تا روی کاربران خود تاثیر مثبتی بگذارید. 

هنگامی که در همان ابتدا کاربران با پاپ آپ مواجه شوند نرخ تبدیل سایت شما افت خواهد کرد. زمانی که کاربران وارد سایتی می‌شوند اگر با تبلیغات زیادی مواجه شوند میزان رضایت آن ها کاهش می‌یابد و حتی ممکن است که سایت شما را ترک کنند. همچنین پاپ آپ سرعت بالا آمدن و لود شدن سایت را به میزان زیادی کاهش می‌دهد و این باعث ایجاد تأثیر منفی بر سئوی سایت شما خواهد شد. این موارد یکی از چندین عوامل تاثیر پاپ آپ بر سئو سایت به حساب می آید.

پاپ آپ بر فاکتورهای رتبه بندی گوگل نیز به صورت غیر مستقیم اثر گذار می‌باشد. این فاکتورها شامل دو فاکتور «Return to SERP» و Time On Page»» می‌شوند. 

تاثیر فاکتور Time On Page

زمانی که کاربران پس از ورود به سایت شما به دلیل تبلیغات زیاد به سرعت از آن خارج می‌شوند به طور غیر مستقیم باعث ایجاد تأثیر منفی روی سئو خواهد شد. 

تأثیر فاکتور Return to SERP

زمانی که کاربر پس از ورود به سایت شما مجدد به صفحه نتایج گوگل برگردد، این برای گوگل به معنای ارزشمند نبودن محتوای سایت شما است و گوگل چنین تصور می‌کند که مطالب این صفحه به اندازه کافی پاسخگوی نیازهای مخاطبان نبوده است. بنابراین یک پاپ آپ منفی در نهایت منجر به تخریب سایت شما خواهد شد، پس باید در استفاده از آن دقت لازم را به خرج دهید.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در کرمانشاه با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

6 تا از بهترین ابزارهای سنجش سرعت سایت
مطلب مرتبط

مزایای استفاده از آن و تاثیر پاپ آپ بر سئو

نمایش درست پاپ آپ‌ها باعث ایجاد دستاوردهای مهمی برای ما می‌شود که باعث می‌شوند سایت شما به عنوان سایتی معتبر شناخته شود و رتبه سایت شما در گوگل افزایش یابد. از جمله این دستاوردها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمک به نظرسنجی از کاربران؛
 • ترغیب کاربر برای نزدیک‌تر شدن به خرید مانند نهایی کردن سبد خرید؛
 • نمایش دادن محصولات مرتبط؛
 • تبلیغات محصولات جانبی سایت؛ مثل Ebookها؛
 • نمایش محصولات وابسته به هم؛
 • تشویق کاربر به وارد کردن ایمیل با هدف جمع آوری ایمیل ها برای ایمیل مارکتینگ.

روش های تاثیر پاپ آپ بر سئو

چرا بهتر است در سایت خود از پاپ آپ‌ها استفاده کنیم؟

موارد و شرایط بسیاری وجود دارد که نشان دهنده تاثیر پاپ آپ بر سئو سایت است. مواردی که در ادامه برای شما بیان می شود، می تواند دلیلی باشد که تاثیر پاپ آپ بر سئو را به شما نشان می دهد.

 • به دلیل جذاب بودن نوع نمایش آنها احتمال جذب کاربر و نگه داشتن آن در سایت بالاست؛
 • پاپ آپ‌ها کاملا قابل مشاهده هستند و در معرض دید کاربران قرار دارند؛
 • می‌توان بر اساس رفتار کاربر زمان بندی نمایش آنها را تنظیم کرد؛
 • می‌توان آنها را دسته بندی کرد و بر اساس این که چه کاربری در حال مشاهده این صفحه است، پاپ آپ مناسب را نشان داد؛
 • پاپ آپ‌ها نرخ تبدیل خوبی را برای سایت فراهم می‌آورند.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در گرگان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

روش بهینه کردن پاپ آپ‌ها برای سرعت سایت

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر پاپ آپ بر سئو سایت، کاهش سرعت سایت می‌باشد. با استفاده از روش‌های زیر شما می‌توانید به راحتی اقدام به بهینه سازی سایت خود نمایید:

 • استفاده کردن از اسکریپت‌های بهینه؛
 • استفاده کردن از HTML به جای تصاویر؛
 • فشرده سازی تصاویر داخل پاپ آپ‌ها قبل از بارگذاری تصاویر.

روند افزایش رتبه سایت با تاثیر پاپ آپ بر سئو

در صورتی که قصد شما تبدیل ترافیک به پول است و مشکلی از بابت رضایت یا عدم رضایت مشتری ندارید می توانید از پاپ آپ استفاده کنید. هدف نهایی گوگل این است که رضایت کاربران را به خود جلب کند. رتبه برتر گوگل از آن سایت‌هایی است که کاربران از آن ها لذت می‌برند. 

پاپ آپ‌ها هم می‌توانند آزار دهنده باشند و هم می‌توانند کاربران را راضی نگه دارند. بنابراین گوگل باید حتما چک کند که آیا سایت دارای پاپ آپ می‌باشد یا خیر و اینکه چه نوع پاپ آپی را باید نمایش دهد و همچنین سایت را از نظر تاثیر پاپ آپ بر سئو مورد بررسی قرار می دهد.

در زمان استفاده از پاپ آپ شما باید حتما اقدام به انتخاب انواع استاندارد و درست آن نمایید. تاثیر پاپ آپ روی سئو به صورت مستقیم نیست. پاپ آپ‌ها روی فاکتورهای رتبه بندی، سرعت سایت و تجربه کاربری تأثیر دارند. 

چگونه Keyword Difficulty را محاسبه کنیم؟
مطلب مرتبط

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در لاهیجان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

در این مقاله سایت پالیز محتوا تلاش کرد تا اطلاعات لازم درباره تاثیرات استفاده از پاپ آپ بر سئو سایت را در اختیار شما قرار دهد. امیدواریم که این مقاله به اندازه کافی برای شما مثمر ثمر بوده باشد. در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می‌توانید با مراجعه با سایت پالیز محتوا و از طریق تماس با مشاوران این شرکت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *