سئو وب سایت

نیم فاصله محتوا، خوب یا بد برای سئو؟

در دنیای امروزی تاثیر نیم فاصله محتوا در سئو از جمله موضوعاتی است که بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از افرادی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ و محتوا مشغول به فعالیت هستند، باید آشنایی کامل را با موضوع نیم فاصله در محتوا داشته باشند. قرار دادن نیم فاصله در متن باعث می‌شود که خواندن متن برای مخاطبان آسان‌تر شود و شکل ظاهری مطالب نیز ساماندهی شود. 

تاثیر نیم فاصله محتوا در سئو یکی از موضوعات جنجالی و سوالاتی است که ذهن بسیاری از افراد را هنگام تولید محتوا به خود درگیر کرده است. زیرا تا به حال گوگل درباره آن اقدام به ارائه اطلاعات خاصی نکرده و تمامی اطلاعات توسط تجارب سئوکاران بیان شده است. برای پاسخ دادن به این سوال لازم است که عملکرد گوگل را مورد بررسی قرار دهیم. 

در این مقاله سایت پالیز محتوا قصد دارد که به سوال شما درباره تاثیر نیم فاصله محتوا در سئو و اینکه آیا نیم فاصله برای سئو خوب است یا بد پاسخ دهد. اگر این موضوع جز سوالاتی است که ذهن شما را هم به خود مشغول کرده، پس تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید تا به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در فارس با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تاثیر نیم فاصله محتوا در سئو چیست؟

قبل از پرداختن به سایر توضیحات در مورد تاثیر نیم فاصله محتوا در سئو، لازم است که در ابتدا با نیم فاصله آشنا شویم و بدانیم که اصلاً نیم فاصله چیست؟ نیم فاصله برای جدا کردن درون واژه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. نیم فاصله برای جدا کردن کلمات و حروفی مورد استفاده قرار می‌گیرد که اگر به جای آن از فاصله استفاده کنیم، معنای کلمات و حروف‌ها تغییر پیدا می‌کند و اگر از نیم فاصله استفاده نکنیم، آن کلمات به یکدیگر متصل خواهند شد.

به نیم فاصله، فاصله صفر نیز گفته می‌شود، زیرا به صورت مرئی فاصله‌ای وجود ندارد. زمانی که از نیم فاصله استفاده می‌کنیم یک واژه با معنا و مفهوم یکتا به وجود می‌آید. استفاده کردن از نیم فاصله نشان می‌دهد که یک کلمه یکتا است و برای خواندن آن نیازی به مکث نیست. برای مثال افعالی که اول آن‌ها “می” وجود دارد، معمولاً به صورت سرهم نوشته می‌شوند: 

 • میدانم؛
 • می‌دانم.

هنگام نوشتن چنین کلماتی باید بین “می” و “دانم” از نیم فاصله استفاده کنیم و استفاده کردن از فاصله (می دانم) یا نوشتن کلمه بدون فاصله (میدانم) غلط است. برای استفاده کردن از نیم فاصله بین دو حرف باید از دکمه های shift، ctrl و عدد ۲ به صورت همزمان استفاده کنیم که می تواند تاثیر نیم فاصله محتوا در سئو را به خوبی نشان دهد.

کاربرد و تاثیر نیم فاصله محتوا در سئو چیست؟

از موارد تاثیر نیم فاصله محتوا در سئو می توان به شرایط بسیاری اشاره کرد. استفاده کردن از نیم فاصله باعث می‌شود که زیبایی یک متن افزایش یابد، همچنین باعث خوانایی بیشتر یک متن و جلوگیری از اشتباه نویسی خواهد شد. همچنین باعث تجربه کاربری بهتر نیز می‌شود. ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که باید در چه مواردی از نیم فاصله استفاده کنیم؟ با در نظر گرفتن اصول نگارش زبان فارسی، بهتر است که در موارد زیر نیم فاصله را مورد استفاده قرار دهیم:

 • کلماتی که دارای پسوند یا پیشوند هستند مانند: با‌ادب، بی‌عقل (کلمات پیشوند دار) و غیره؛
 • ترکیب‌های عطفی مانند گل‌وگیاه، جست‌وجو و غیره؛
 • فعل‌های مرکب مانند غذا خوردن، ورزش کردن و غیره؛
 • کلماتی که دارای علامت جمع «ها» هستند مانند: گل‌ها، گلدان‌ها؛
 • فعل‌های پیشوندی و پسوندی مانند: فعل پیشوندی (بر‌داشتم)، فعل پسوندی (رفته‌ایم)؛
 • کلمات مرکب و واژه‌‌هایی که از دو بخش تشکیل شده‌اند مانند: توپ‌بازی، نمازخانه؛
 • هنگام استفاده از واژه این و آن مانند: آن‌روز، این‌جا؛
 • کلماتی که در یک جزء از آن‌ها از عدد استفاده شده است مانند: دو‌روز، پنج‌سال؛
 • زمانی که به کلمه‌ای صفت برتری می‌دهیم مانند: سرخ‌تر، سبک‌ترین؛
 • وقتی که از “ی” اضافه استفاده می‌کنیم مانند: مدرسه‌ی، نماینده‌ی.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در یزد با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

مزرعه لینک چیست و چرا باید از آن دوری کرد؟
مطلب مرتبط

تاثیر نیم فاصله محتوا در سئو چگونه است؟

استفاده کردن یا نکردن از نیم فاصله به سایت آسیب وارد می‌کند؟

شاید برای شما سوالی پیش آید که تاثیر نیم فاصله محتوا در سئو به چه صورت است؟ آیا تاثیری روی سئو سایت می گذارد یا خیر؟ استفاده کردن از نیم فاصله باعث ایجاد آسیبی به سئو سایت نخواهد شد، اما تاثیر مثبت یا منفی آن وابسته به رفتار کاربران می‌باشد. استفاده کردن از اصول نگارش فارسی و نیم فاصله در محتوا مهم است و بهتر است که به کار گرفته شود. به خصوص در محتواهایی که در آن ها از علامت جمع و افعال مرکب استفاده می‌شود، بهتر است که نیم فاصله‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

تاثیر نیم فاصله محتوا در سئو خوب است یا بد؟

گوگل هنوز توانایی تشخیص نیم فاصله در کلمه کلیدی را ندارد، پس بهتر است که در کلمه کلیدی از آن استفاده نکنیم. اما در آینده‌ای نزدیک حتما گوگل به این توانایی مجهز خواهد شد. قرار نگرفتن نیم فاصله در کلمه کلیدی باعث ایجاد تأثیر خاصی بر تجربه کاربر نمی‌شود؛ بنابراین بهتر است که از نیم فاصله در نوشتن کلمه کلیدی استفاده نکنیم. 

تأثیر استفاده از نیم فاصله در متن روی سئو این است که عدم استفاده از نیم فاصله از جانب گوگل به عنوان یک غلط املایی در نظر گرفته می‌شود. با در نظر گرفتن این موضوع و البته اینکه استفاده از نیم فاصله روی تجربه کاربری تاثیر دارد، بهتر است که نیم فاصله را در متن‌های عادی مورد استفاده قرار دهیم؛ ولی در کلمه کلیدی از آن استفاده نکنیم. 

استفاده کردن از نیم فاصله در تیترها و کلمات کلیدی و مشتقات آن، باعث می‌شود که از هدف خود دور شویم؛ زیرا کاربران در زمان جستجو کردن یک عبارت آن را به صورت فاصله می‌نویسند نه نیم فاصله. در نتیجه تاثیر نیم فاصله محتوا در سئوموضوعی است که بهتر است به آن توجه داشته باشید.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در ساری با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تاثیر بودجه خزش گوگل بر رتبه سایت و روش های بهبود آن
مطلب مرتبط

اهمیت تاثیر نیم فاصله محتوا در سئو

استفاده کردن از نیم فاصله باعث افزایش زیبایی و خوانایی متن شما خواهد شد، از طرفی باعث می‌شود که ساختار متن نیز منسجم‌تر شود. رعایت اصول نگارشی برای بسیاری از مخاطبان دارای اهمیت است و حساسیت زیادی روی این موضوع دارند؛ بنابراین استفاده نکردن از اصول نگارشی باعث می‌شود که کاربران نسبت به سایت و محتوای شما قضاوت منفی داشته باشند.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در گلستان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

اما استفاده از نیم فاصله هم اصول و قواعد خاص خود را دارد که لازم است آن ها را رعایت کنید. همچنین نحوه استفاده و مکان استفاده از سئو نیز از موضوعاتی است که بسیار دارای اهمیت می‌باشد. در این مقاله با اطلاعات لازم درباره تاثیر نیم فاصله محتوا در سئو آشنا شدید. امیدواریم که به اندازه کافی به سوالات شما پاسخ داده باشیم. در صورتی که هنوز هم برایتان ابهامی باقی مانده می‌توانید با مراجعه به سایت پالیز محتوا و از طریق ارتباط با مشاوران این شرکت به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *