سئو وب سایت

تاثیر برد کرامب بر سئو سایت

آشنایی با تاثیر برد کرامب بر سئو سایت

تاثیر برد کرامب بر سئو سایت چیست؟ بارها در وب گردی ها برای ما این اتفاق رخ داد است که خود را در بخشی از یک سایت دیده ایم اما هیچ ایده ای در مورد اینکه چگونه به این صفحه دسترسی پیدا کرده ایم نداشتیم. به عنوان مثال ممکن است در یک سایت فروشگاه لباس یک کلاه نظرتان را به خود جلب کرده باشد اما نمی دانید که این کلاه در دسته بندی لباس های زنانه بوده یا دسته بندی لباس های مردانه. حتی نمی دانید که اکنون در دسته بندی لباس های بهاره هستید یا زمستانه.

به کل گیج می شوید! بنابراین مجبور خواهید شد که به صفحه ابتدایی سایت برگردید تا آدرس دقیق لینکی که در آن بوده اید را کشف کنید. تازه اگر حافظه ای قوی داشته باشید و بتوانید مسیر را از نو پیدا کنید!

برای ارتباط با کارشناسان بهترین شرکت سئو در کرج با شماره ها درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

منظور از تاثیر برد کرامب بر سئو سایت چیست؟

برای اینکه اتفاقی که در ابتدا برای شما تعریف کرده ایم تکرار نشود، این شد که مفهومی به نام Breadcrumb در سئو شکل گرفت. برد کرامب که معنای لغوی خرده نان را دارد نقش راهنما را بازی می کند. شما از طریق برد کرامب متوجه خواهید شد لینکی که اکنون در آن به سر می برید از طریق چه مسیری حاصل شده. می خواهید بدانید تاثیر برد کرامب بر سئو سایت چیست؟ پس در ادامه با پالیز محتوا همراه شوید.

آشنایی با برد کرامب (Breadcrumb) به چه صورت است؟

تاثیر برد کرامب بر سئو سایت همانطور که گفته شد نقش مسیر راهنما را در وبسایت شما بازی می کند. برد کرامب نه تنها مسیر هر کدام از صفحات وبسایت را برای کاربران مشخص می کند، بلکه سرنخ خوبی برای ربات های گوگل است تا بتوانند فرآیند ایندکس شدن در وبسایت شما را به راحتی انجام دهند. 

تاثیر برد کرامب بر سئو سایت در واقع همان لینک هایی هستند که در قسمت فوقانی یک صفحه وب نمایش داده می شوند و به شما در تشخیص آدرس صفحه ای که هم اکنون در آن به سر می برید کمک می کنند. اولین لینک معمولا هوم یا خانه است و لینک های بعدی لینک هایی هستند که سلسله وار وارد آن ها شده اید تا به نقطه کنونی برسید.

اگر می خواهید دید شفاف تری در مورد برد کرامب داشته باشید، باید گفت که این آدرس ها زمانی که وارد پوشه های مختلف ویندوز می شوید نیز در نوار بالایی صفحه نمایش داده می شوند. احتمالا تا به الان متوجه شده اید که تاثیر برد کرامب بر سئو سایت چیست.

تاثیر برد کرامب بر سئو سایت چیست؟

چرا باید از برد کرامب در وبسایت استفاده کرد؟

شاید اکنون که با مفهوم و تاثیر برد کرامب بر سئوسایت آشنا شده اید تصور کنید که تمام وبسایت ها این قابلیت فوق العاده را در سایت شان قرار می دهند اما اینطور نیست. این قابلیت عمدتا در وبسایت هایی کاربرد دارد که دارای ساختاری پیچیده و سلسله مراتبی هستند. 

به عنوان مثال سایت های فروشگاهی یکی از انواع سایت هایی هستند که بی شک به این قابلیت نیاز دارند. کاربران در اینگونه سایت ها برایشان مهم است بدون بازگشتن به صفحه ابتدایی و گم کردن مسیرها بتوانند وارد سایر دسته بندی های مرتبط با زیرگروهی که در آن هستند شوند. این موضوع از گیج و سردرگم شدن آن ها جلوگیری می کند. چنانچه کاربر از طریق نتایج گوگل به محتوای سایت شما دسترسی پیدا کرده باشد، مطمئنا برای جستجوی باقی محصولات تان از برد کرامب استفاده می کند که تاثیر برد کرامب بر سئو سایت فوق العاده است.

برای آشنایی و کسب اطلاعات آموزش سئو وبلاگ با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نکات کلیدی طراحی صفحه درباره ما که بر سئو تاثیر گذار است
مطلب مرتبط

محبوبیت برد کرامب نزد ربات های خزنده گوگل

ربات های خزنده گوگل این ربات های هوشمند و پویا برای ایندکس کردن محتوای شما در صفحات سایت تان می خزند. برای این ربات ها بسیار مهم است که نقشه ای از سایت تان داشته باشند تا طبق همان نقشه در صفحات بخزند و وقتی شما از تاثیر برد کرامب بر سئو سایت استفاده می کنید، بشدت مورد استقبال این ربات های خزنده قرار خواهید گرفت. در نتیجه سئوی سایتتان به مراتب نسبت به زمانی که برد کرامب نداشتید بهبود پیدا خواهد کرد.

افزایش نرخ کلیک با برد کرامب

تاثیر برد کرامب بر سئو سایت موجب افزایش نرخ کلیک در سایت شما می شود. تصور کنید یک کاربر از طریق نتایج موجود در SERP به صفحه ای از سایت تان دسترسی پیدا کرده است. در اغلب مواقع محال است بدون جستجو در سایر صفحات وب سایت تان را ترک کند. اما چگونه باید سرنخی به او بدهیم تا در سایر صفحات سایت تفحص کند؟ درست است می توانید از تاثیر بردکرامب بر سئو استفاده کنید. برد کرامب ابزاری برای افزایش نرخ کلیک از طریق کنجکاو سازی کاربر است. اگر بیراه نگفته باشیم برد کرامب حکم نوعی لینک سازی داخلی را دارد.

برای آشنایی و کسب اطلاعات آموزش سئو جوملا با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

برد کرامب ابزاری برای بهبود تجربه کاربری

به کمک تاثیر برد کرامب بر سئو سایت می توان تجربه کاربری را به طرز قابل توجهی بهبود داد. بنابراین بعید است کاربرانی که وارد وبسایت تان شده اند سریعا سایت را ترک کنند. زمانی که یک وبسایت فاقد برد کرامب باشد، کاربر گیج و سردرگم می شود و سریعا از سایت خارج خواهد شد. 

چرا که هیچ مسیر و راهنمای درستی برای هدایت شدن به صفحات مختلف پیدا نمی کند. گویی در یک چاه پر از داده گیر افتاده و هیچ سرنخی برای یافتن مقصود یافت نمی شود. این موضوع نرخ پرش را افزایش خواهد داد.

اما با وجود تاثیر برد کرامب بر سئو این نرخ یقینا کاهش خواهد یافت. زمانی که کاربران برد کرامب را مشاهده کنند می توانند به راحتی بین صفحات مختلف در جریان باشند و از دورترین لینک ها به دسته بندی های آغازین دسترسی پیدا کنند. بنابراین در سایت گم نخواهند شد.

انواع مختلف و تاثیر برد کرامب بر سئو سایت

برد کرامب یکی از ابزارهای فوق العاده برای ارتقای سئوی وب سایت ها می باشد. این ابزار دارای انواع مختلفی می باشد؛ برد کرامب مبتنی بر ویژگی، برد کرامب مبتنی بر لوکیشن و برد کرامب مبتنی بر تاریخچه یا همان هیستوری. برد کرامب به موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحات مختلف سایت را به شیوه ای منطقی به هم ارتباط دهند. 

برای آشنایی و کسب اطلاعات آموزش سئو سیاه با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سئو سایت چقدر زمان میبرد
مطلب مرتبط

این قابلیت منجر به بهبود ساختار لینک های داخلی وبسایت شما می شود و به کاربران این امکان را می دهد تا به راحتی بین صفحات مختلف وب سایت گشت و گذار کنند بدون اینکه کم شوند یا از مسیر اصلی خارج شوند. این ابزار معمولا در قسمت بالایی صفحات وب استفاده می شود و عمدتا در وبسایت هایی کاربرد دارد که دارای ساختار سلسله مراتبی هستند. سایت های فروشگاهی بدون شک باید از تاثیر برد کرامب بر سئو سایت استفاده کنند تا عملکرد موفقی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *