سئو وب سایت

آیا آدرس ip بر رتبه سایت ها تاثیر گذار است؟

تاثیر آدرس آی پی بر رتبه سایت چیست

وبمسترها دنیای جالبی دارند. دنیای حرفه ای آن ها پر از سوالاتی است که جوابشان بعضا مبهم و نامعلوم است. بنابراین اگر قصد دارید به این دنیای حرفه ای قدم بگذارید، خود را برای مواجه شدن با انبوهی از این سوالات آماده کنید. یکی از این سوالات این است که تاثیر آدرس آی پی بر رتبه سایت چگونه است؟ اگر این تاثیر مثبت است از چه نوع IP باید استفاده کرد تا به ارتقای سئو کمک شود؟ IP اشتراکی؟ IP اختصاصی یا IP پروکسی؟ در این مطلب قصد داریم این موضوع را برای شما بشکافیم و زوایای آن را توضیح دهیم. پس با ما همراه شوید.

برای آشنایی و کسب اطلاعات آموزش تکنیک های سئو با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

با تاثیر آدرس آی پی بر رتبه سایت چقدر آشنایی دارید؟

برای اینکه از تاثیر آدرس آی پی بر رتبه سایت آگاه شوید، باید قبل از هر چیز بدانید که آدرس IP چیست؟ IP در واقع همان Internet Protocol است که به واسطه سیستم DNS تولید می شود. این سیستم تمام دامنه ها را به IP تبدیل می کند. در واقع شما به جای اینکه برای ورود به سایت های مختلف آدرس IP را که متشکل از تعدادی ارقام و اعداد است وارد کنید، تنها کافی است نام دامنه را وارد کنید.

IP ها می توانند از نوع اختصاصی، اشتراکی و پروکسی باشند. IP های اختصاصی به وبسایت هایی داده می شود که از خدمات اختصاصی یک سرور هاستینگ استفاده کنند. IP اشتراکی نیز جزو متداول ترین نوع IP ها می باشد که تفاوت بزرگ آن با IP های اختصاصی در این است که شما به صورت مشترک با سایر وب سایت ها از آن استفاده می کنید. 

با ورود هاستینگ مجازی به عرصه سرویس دهی وب مفهوم IP اشتراکی باب شد. این نوع آی پی دارای هزینه اقتصادی تری می باشد و آنقدرها هم که برخی سایت ها آن را تخریب می کنند بد نیست، اما می رسیم به IP پروکسی که در واقع ارمغان ساز امنیت، سرعت و بهره وری است و در برخی مواقع توسط فایروال ها بلاک می شود. بنابراین برای ورود به سایت هایی که دارای IP پروکسی هستند، باید برای چند دقیقه ای فایروال را خاموش کنید. 

تاثیر آدرس آی پی بر رتبه سایت و سئو چیست؟

اکنون که با مفهوم IP و انواع آن آشنا شده اید، نوبت این رسیده است که تاثیر آدرس آی پی بر رتبه سایت و سئو را بررسی کنیم. احتمالا با کمی گشت و گذار در وبسایت ها به این نتیجه رسیده اید که IP اختصاصی تاثیر قابل توجهی بر سئوی سایت دارد در حالی که این موضوع در مورد IP اشتراکی صدق نمی کند. راستش را بخواهید این حرف چندان هم درست نیست.

هیچ شواهدی مبنی بر اینکه IP اختصاصی منجر به تقویت سئو می شود از سمت موتورهای جستجوی معروف همچون گوگل ارائه نشده است. به گفته گوگل استفاده از IP های اشتراکی و میزبانی چند سایت روی یک آی پی کاملا نرمال و طبیعی است. بسیاری از وبسایت هایی که دارای سئوی قوی هستند از آی پی اشتراکی استفاده می کنند و اگر تاثیر آی پی تا این حد قوی بود، این وبسایت ها هرگز نمی توانستند به رتبه های برتر در موتور جستجو دست پیدا کنند.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان برترین شرکت  سئوکار در کرج  با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نکات کلیدی طراحی صفحه درباره ما که بر سئو تاثیر گذار است
مطلب مرتبط

برخی افراد به اشتباه تصور می کنند اگر از یک IP مشترک با سایت های اسپم شده و کلاه سیاه استفاده کنند گوگل آن ها را نیز جریمه خواهد کرد اما گوگل باهوش تر از این حرف ها است و به خوبی به موضوع آی پی واقف است بنابراین هرگز چنین خطایی را انجام نمی دهد. اگر چنین است پس دلیل این همه زمزمه و شایعه هایی که از تاثیر آدرس آی پی بر رتبه سایت و سئو شنیده می شود چیست؟

آشنایی با تاثیر آدرس آی پی بر رتبه سایت

سرعت بالاتر آی پی اختصاصی افسانه است یا واقعیت؟

موضوع مهمی که باعث شده تاثیر آدرس آی پی بر رتبه سایت و سئو تا این حد پر رنگ شود، تاثیر IP اختصاصی بر سرعت وبسایت است. اما این ادعا تا چه حد صحت دارد؟ آیا وب سایت هایی که دارای IP اختصاصی هستند سرعت فوق العاده ای دارند و وبسایت های مبتنی بر IP اشتراکی از این سرعت بی بهره اند؟

چنین موضوعی از بنیاد غلط است. سرعت وبسایت چیزی نیست که فقط و فقط تحت تاثیر اختصاصی یا اشتراکی بودن آی پی باشد. پس نمی توانیم سرعت وب سایت را فقط به آی پی محدود کنیم و از باقی عوامل چشم بپوشیم. شما راه های فراوانی پیش رو دارید که می توانید از طریق آن ها سرعت وب سایتتان را فارغ از نوع آی پی افزایش دهید. از طرفی سرعت سایت شما به کیفیت خدمات کمپانی هاستینگ بستگی دارد. شما باید بدانید که IP های اشتراکی ارزان قیمت معمولا بی کیفیت هستند و سراغ آن ها نباید بروید. اما داستان تاثیر آدرس آی پی بر رتبه سایت به اینجا ختم نمی شود.

IP اختصاصی برای سرویس های ایمیل ضروری است

درست است که تا اینجا از بی تاثیر بودن آی پی اشتراکی و آی پی اختصاصی در سئو گفتیم اما این موضوع همیشه هم صادق نیست. راستش را بخواهید در لایه های پنهان دنیای مجازی این تاثیر خود را به شکلی غیر مستقیم نشان می دهد. از IP اختصاصی در سرورهای اختصاصی و VPS ها استفاده می شود. از آنجایی که مدیریت ورودی ها و خروجی ها در این سرویس ها اهمیت بالایی دارد، باید از آی پی اختصاصی استفاده شود.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در گرگان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نحوه پیاده سازی استراتژی سئو بین المللی
مطلب مرتبط

یک سرویس ایمیل را تصور کنید که از آی پی اشتراکی استفاده می کند. این سرویس در آن واحد در حال خدمات دهی به هزاران هزار کاربر مجازی است و کافی است یکی از کاربرها شروع به اسپم کردن نماید تا تمام سرویس های متصل به آی پی مختل شوند. بنابراین کاهش تعداد کاربران و ترافیک ورودی رخ خواهد داد. در نتیجه استفاده از IP اختصاصی برای کسب و کارهای معتبر و بزرگ و کسب و کارهایی که به ایمیل وابسته هستند ضروری است و می تواند تاثیر آدرس آی پی بر رتبه سایت داشته باشد.

اهمیت تاثیر آدرس آی پی بر رتبه سایت

در این مطلب قصد داشتیم در مورد تاثیر آدرس آی پی بر رتبه سایت اطلاعاتی را بیان کنیم و به این نتیجه رسیدیم که داشتن IP اختصاصی یا اشتراکی تاثیر خاصی در سئوی سایت شما نخواهد داشت. تنها زمانی می توان استفاده از آی پی اختصاصی را در سئو موثر دانست که پای سرویس ایمیل در میان باشد. حتی برای نصب SSL نیز نیازی به آی پی اختصاصی ندارید. 

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در فارس با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

پس اگر در موضوع تاثیر آدرس آی پی بر رتبه سایت تصور می کنید که با استفاده از IP اختصاصی می توانید سئوی سایتتان را ارتقا دهید سخت در اشتباهید. بهتر است تمرکز خود را روی تولید محتوای با کیفیت و جذب مخاطب از طریق بهبود تجربه کاربری و لینک سازی بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *