دسته‌بندی نشده

انکر تکست و تاثیر آن بر سئو

انکر تکست و تاثیر آن بر سئو

انکر تکست متنی قابل کلیک است که دو صفحه وب را به هم پیوند می دهد. در حالت ایده‌آل،URL  مقصد به اطلاعات مرتبط در مورد موضوع مورد بحث در صفحه منبع پیوند می‌دهد. در این مقاله به انکر تکست و تاثیر آن بر سئو می پردازیم.

انکر تکست و تاثیر آن بر سئو

در ابتدای مقاله انکر تکست و تاثیر آن بر سئو باید بگوییم،  انکر تکست به عنوان پیوند، متن پیوند یا برچسب پیوند نیز شناخته می شود. به زبان ساده، متن لنگر زمینه را هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو فراهم می کند. برچسب پیوند نشان می دهد که اگر کاربر صفحه پیوند داده شده را مشاهده کند، به دنبال چه چیزی است. از سوی دیگر، موتورهای جستجو از انکر تکست برای فهرست بندی و رتبه بندی صفحات وب استفاده می کنند. برای مشاهده شرایط ثبت نام در دوره کار با + Network plus در کرج پالیز سئو با ما تماس بگیرید.

اگر محتوای متن یا تصویر ذکر شده با موضوع موجود مطابقت نداشته باشد، می تواند برای بازدیدکنندگان وب سایت شما هزینه داشته باشد زیرا تجربه کاربری منفی ایجاد می کند. و وقتی نوبت به موتورهای جستجو و سئو می رسد، وب سایت شما در پایین ترین نقطه قرار می گیرد زیرا محتوای یکپارچه برای کاربر ارزشی ندارد. استفاده از متن تبلیغاتی ساده می تواند اعتماد خوانندگان شما را به برند شما و محتوایی که در وب سایت خود به اشتراک می گذارید افزایش دهد. همچنین با دادن تمام سیگنال های مناسب به خزنده های موتورهای جستجو، تلاش های سئوی سایت شما را افزایش می دهد. برای شرکت در دوره سئو سایت در کرج کلیک کنید.

 

تفاوت بین انکرتکست‌های طبیعی و غیرطبیعی

در ادامه مطلب انکر تکست و تاثیر آن بر سئو به تفاقوت بین انکر تکست های طبیعی و غیرطبیعی می پردازیم. این نوع لینک ها نه تنها صفحات داخلی سایت را به هم متصل می کنند، بلکه باعث ایجاد ارتباط بین سایت های مختلف می شوند. اگر متن لینک با توجه به محتوای صفحه شما انتخاب نشود، این لینک برای شما امتیازی نخواهد داشت. با این حال، شما هیچ کنترلی روی آنها ندارید و موتورهای جستجو به طور طبیعی آنها را فهرست می کنند. برای مشاهده شرایط ثبت نام در دوره طراحی سایت در کرج با ما تماس بگیرید.

از طرفی استفاده بیش از حد از انکر تکست باعث می شود موتورهای جستجو آن را اغراق آمیز تلقی کنند و نشانه ای از توزیع طبیعی متن لینک تلقی شود و این گونه سایت ها توسط قوانین گوگل جریمه می شوند. ساده ترین راه برای به دست آوردن لینک های متنی طبیعی، ایجاد محتوای ارزشمند است که سایر سایت ها را ترغیب می کند تا به سایت شما لینک دهند. مهم است بدانید که اگر چندین وب سایت با یک متن لنگر به وب سایت شما پیوند داده شوند، وب سایت شما مرجع آن کلمه کلیدی در نظر گرفته می شود.

فایل robots چیست و چطور آن را تنظیم کنیم؟
مطلب مرتبط

 

معرفی انواع انکر تکست

در این قسمت مقاله انکر تکست و تاثیر آن بر سئو درخصوص انواع انکر تکست صحبت خواهیم کرد. بسته به عبارت استفاده شده، انکر تکست انواع مختلفی دارد و هر کدام نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارند. اینکه کدام نوع برای شما بهترین است کاملاً به این بستگی دارد که پیوند خود را در کجا قرار داده اید و چه کاری می خواهید با آن انجام دهید. پس از موارد گفته شده درباره انکر تکست و تاثیر آن بر سئو، در اینجا به اختصار به انواع انکر تکست اشاره می کنیم:

انطباق دقیق (Exact Match)  : متن ما می تواند عنوان دقیق صفحه فرود یا کلیدواژه مرکزی آن صفحه باشد. به عنوان مثال، در یک صفحه دستورالعمل آشپزی، عبارت “سالاد سزار” ممکن است به صفحه ای منجر شود که حاوی مطالبی در مورد طرز تهیه سالاد سزار است.

انطباق نصفه و نیمه (Partial Match) : گاهی اوقات انکر تکست ما شامل کلمات کلیدی و ویرایش های مورد نظر می شود. به عنوان مثال، در یکی از سایت های آشپزی، پست “سالاد سزار را در اسرع وقت آماده کنید” می تواند نمونه ای از سازگاری باشد.

برند شده  (Branded): اگر اولویت شما معرفی سایت یا شرکتتان است، می توانید نام شرکت یا برند خود را در قسمت Anchor Text قرار دهید و در صورت نیاز کاربر را به صفحه وب سایت خود هدایت کنید. مثلا از اسم رستورانتون استفاده کنید (مثل سالاد سزار بارزیل) و در صورت تمایل به همون صفحه طرز تهیه سالاد سزار را لینک کنید!

بدون عنوان: (Naked Link)  در این نوع انکر تکست از خود لینک نیز به عنوان یک ارتباط دهنده استفاده می شود تا آدرس وب سایت در ذهن خواننده بماند. عبارت قابل کلیک websima.academy نمونه ای از انکر تکست بدون عنوان است.

نامشخص و عمومی (Generic) : انکر تکست نامشخص هیچ ربطی به انواع بالا ندارد و می تواند یک متن بسیار ساده و رایج مانند «اینجا کلیک کنید» باشد.

استفاده از تصویر (Image Links) : توجه داشته باشید که مرورگرها متن جایگزین تصویر را به عنوان متن لنگر نمایش می دهند اگر تصاویر پیوندی بارگیری نمی شوند. بنابراین، هنگام استفاده از تصاویر، مهم است که متنی را با حساسیت و دقت جایگزین کنید.

 

انکرتکست و جریمه‌های گوگل

در ادامه نوشته انکر تکست و تاثیر آن بر سئو باید بدانیم، بک لینک ها عامل مهمی در رتبه بندی موتورهای جستجو هستند الگوریتم های موتورهای جستجو لینک های بین سایت ها را به عنوان رای اعتماد در نظر می گیرند و سایت های بدون بک لینک بالاتر از سایت های بدون بک لینک قرار می گیرند. به عمل پیوند دادن به سایت های دیگر برای دریافت لینک های بیشتر سئوی خارجی می گویند. یکی از راه های ایجاد اعتبار در لینک های شما، متن لنگر است. آموزش حرفه ای دوره php در کرج را با پالیز سئو تجربه کنید.

زیرا این انکر تکست ها به موتورهای جستجو سرنخ بزرگی برای رتبه بندی کلمات کلیدی صفحه می دهند. به عنوان مثال، هنگامی که دو وب سایت به یکدیگر پیوند می دهند، گوگل این مفهوم را در نظر می گیرد که هر دوی این وب سایت ها یکدیگر را تأیید کرده اند. بنابراین وقتی به یک سایت لینک دهنده مراجعه می کند و متوجه می شود که محتوای مورد نظر با انکر تکست مطابقت ندارد، تشخیص می دهد که بک لینک غیرطبیعی یا خریداری شده است و در نتیجه هر دو سایت جریمه یا ارزش این لینک را کاهش می دهند. نادیده گرفته خواهد شد. این مورد یکی از موارد مهم مطلب انکر تکست و تاثیر آن بر سئو می باشد.

معرفی بهترین ادیتورهای وردپرسی
مطلب مرتبط

 

بهترین روش های سئو برای انکر تکست

پس از مطالب گفته شده درخصوص انکر تکست و تاثیر آن بر سئو لازم به ذکر است که با آنکه انکر تکست از ابتدای ظهور اینترنت وجود داشته است، اما هنوز هم بسیاری از وب مسترها از بهترین شیوه های سئو پیروی نمی کنند. بهترین شیوه ها عبارتند از:

  • انکر تکست می تواند به لینک های داخلی شما کمک کند تا برای عبارات جستجوی خاص رتبه بالاتری داشته باشند.
  • بهینه سازی انکر تکست و لینک های داخلی می تواند به موتورهای جستجو در ساختار سایت کمک کند.
  • انکر تکست همچنین به کاربران در پیوندهای خارجی کمک می کند.

 

انکرتکست بهترین روش برای پیوندهای داخلی

یکی از مهمترین موارد بحث انکر تکست و تاثیر آن بر سئو، این است که ایجاد انکر تکست برای لینک های داخلی موضوع مهمی است، می توان تمامی دستورالعمل های ذکر شده در اینجا برای لینک های داخلی را بدون جریمه از سوی گوگل پیاده سازی کرد، در این صورت باید از موارد زیر اجتناب کنید:

از انکرتکست های عمومی مانند <اینجا کلیک کنید> یا <بیشتر بخوانید> استفاده کنید، اما زیاده روی نکنید و از دستورالعمل های پیوند معنی دار و مختصر پیروی کنید. لینک های داخلی را فقط برای موتورهای جستجو ایجاد کنید. پیوندها را به صورت منطقی ایجاد کنید تا کاربران بتوانند اطلاعات بیشتری در مورد یک موضوع خاص پیدا کنند. نکته دیگری که نباید فراموش کرد ارتباط آن با بک کدینگ و اهمیت آن در سئو است. لینک بیلدینگ به این معناست که کارهای زیادی را انجام دهید تا سایت های دیگر به سایت شما لینک دهند. پیوند راهی برای هدایت کاربران از یک وب سایت به وب سایت دیگر است.

ربات های موتورهای جستجو از لینک ها برای شناسایی وب سایت ها استفاده می کنند. آنها همچنین از یک صفحه به صفحه دیگر لینک می دهند. روش های مختلفی برای ایجاد لینک وجود دارد و از آنجایی که آنها اشکال مختلفی دارند، سئوکاران لینک سازی را سخت ترین بخش کار خود می دانند. بسیاری از کارشناسان سئو بیشتر وقت خود را صرف لینک سازی می کنند. به همین دلیل است که اگر به هنر لینک سازی تسلط داشته باشید، می توانید از تمام وظایف سئو و رقبای خود جلوتر بمانید. برای شرکت در دوره asp.net در کرج با پالیز سئو همراه باشید.

در ادامه مطلب انکر تکست و تاثیر آن بر سئو باید گفت، لینک بیلدینگ خوب می تواند به شما در رشد برندتان کمک کند و شما را در زمینه تخصصی خود قابل اعتماد کند. با محتوای لینک سازی مناسب، تخصص خود را به مردم نشان دهید و شرکت خود را رشد دهید. به عنوان مثال، اگر در مورد چیزی که می دانید مقاله ای بنویسید. در مورد تخصص خود منتشر کنید و شانس این را دارید که در صنعت خود شناخته شوید. وقتی اطلاعاتی را ارائه می دهید و سعی می کنید از سایت های دیگر لینک دریافت کنید، در واقع تخصص خود را با دیگران به اشتراک می گذارید و از آنها می خواهید که محتوای شما را ارسال کنند.

معرفی بهترین ابزارهای آنالیز رقبا
مطلب مرتبط

 

نکاتی برای بهینه سازی انکر تکست

حال که با کلیت انکر تکست و تاثیر آن بر سئو آشنا شدید باید بدانید که انکر تکست یا جمله باید با کلمه کلیدی مرتبط باشد. هر چه ارتباط بین انکر تکست و کلمه کلیدی نزدیکتر باشد، سایت رتبه بالاتری خواهد داشت و تاثیر آن بر سایت بیشتر می شود. یک لنگر منحصر به فرد لنگری است که متن لنگر کلمه است که کلید صفحه است. نکته دیگری که برای بهترین انکرها می توان گفت استفاده از انواع انکرها است و خود را به یک نوع محدود نکنید و سعی کنید از همه آنها به شکل صحیح استفاده کنید. برای دریافت مشاوره شرکت در دوره کورل دراو در کرج پالیز سئو با ما تماس بگیرید.

برای پیوندهای داخلی، مطمئن شوید که از کلمات کلیدی بدون نیاز به پیوند دادن کلمات کلیدی به صفحات سایت تا جایی که می توانید استفاده کنید. سایت های اسپم یا ناخواسته سایت هایی هستند که قبلاً جریمه دریافت کرده اند. تحت هیچ شرایطی به این سایت ها لینک ندهید. اگر سایت شما لینک هایی به سایت های اسپم دارد، به این معنی است که شما آن سایت اسپم را پذیرفته اید.

در این مقاله به توضیح انکر تکست و تاثیر آن بر سئو پرداختیم، خوشحال میشویم نظرات و پیشنهادات شما رو در مورد این مقاله بدانیم. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد آموزش سئو و یا انکر تکست و تاثیر آن بر سئو، از طریق نظرات با ما در ارتباط باشید. من و همکارانم سعی خواهیم کرد تا حد امکان به سوالات شما پاسخ دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *