سئو وب سایت

بهترین روش ایجاد استراتژی کلمات کلیدی سایت

استراتژی کلمات کلیدی چیست

استراتژی کلمات کلیدی سایت چیست؟ یکی از دغدغه های همیشگی که صاحبان سایت ها و سئوکاران درگیر آن می شوند یافتن بهترین کلمات کلیدی برای سایت است. برای پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی باید استراتژی خاصی داشته باشید. کافیست قدم های آغازین این مسیر را درست بردارید تا در ادامه نیز مسیری هدفمند و سر راست را طی کنید. 

اما چگونه می توان یک استراتژی درست و حسابی برای کلمات کلیدی رقم زد؟ اگر بدانید چه حجم وسیعی از ترافیک وبسایت ها به موتورهای جستجو مربوط می شود و چه حجم وسیعی از کاربران تمرکز خود را روی اولین نتایج جستجو می گذارند، مطمئنا شما هم برای آمدن به نتایج اولین صفحه و صدرنشین شدن مشتاق خواهید شد. در این مقاله به موضوع “استراتژی کلمات کلیدی سایت چیست” خواهیم پرداخت که بتوانید با راهنمایی های مورد نیاز به کمک مجموعه پالیز محتوا، سایت خود را ارتقا دهید. بنابراین اگر می خواهید تاثیری ماندگار در این دنیای گسترده اینترنت روی مخاطبان بگذارید در ادامه با ما همراه باشید.

برای ارتباط با کارشناسان بهترین شرکت سئو در کرج با شماره ها درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

روش های استراتژی کلمات کلیدی سایت چیست؟

برای اینکه بتوانید با موضوع “استراتژی کلمات کلیدی سایت چیست” بهتر آشنا شوید، باید برخی نکات و مواردی که در ادامه برای شما نام می بریم را رعایت کنید و در حرفه کاری خود به کار ببرید. به مرور زمان تقویت و افزایش کسب و کار به واسطه کلمات کلیدی در سایت خود را مشاهده خواهید کرد.

جوانب مختلف را زیر نظر بگیرید

به عنوان اولین گام در “استراتژی کلمات کلیدی سایت چیست” لازم است که جوانب را بررسی کنید. قصد دارید چه نوع محتوایی برای سایت تان تولید کنید؟ بدین منظور می توانید از کاربران و مخاطبین تان در شبکه های اجتماعی نظرسنجی کنید. یقینا نوع محتوایی که قرار است تولید کنید در انتخاب کلمات کلیدی بسیار تاثیرگذار خواهد بود. چنانچه به مخاطبین دسترسی ندارید کافیست خودتان را جای آن ها بگذارید و این تصمیم گیری را انجام دهید.

مخاطب تان را شناسایی کنید

می خواهید بدانید بهترین کلمات کلیدی برای سایت تان چیست؟ به مخاطب نگاه کنید. این مخاطبین چه افرادی هستند؟ چه بازه سنی را شامل می شوند؟ در کدام موقعیت جغرافیایی ساکن اند؟ چقدر درآمد دارند؟ تحصیلات شان چقدر است؟ به دنبال چه چیز وارد سایت شما می شوند؟ آیا دنبال یک راه حل هستند یا یک محصول؟ برای دسترسی به این داده ها کافیست سری به پرسونای مخاطب بزنید. این موضوع کمک بسیاری در زمینه “استراتژی کلمات کلیدی سایت چیست” خواهد کرد.

جهت ارتباط با پالیز محتوا به عنوان شرکت برتر سئو سایت در یزد با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تاثیر رابط کاربری بر افزایش ترافیک سایت
مطلب مرتبط

هدفتان از تاسیس سایت چیست؟

مورد دیگری که می تواند به شما در موضوع “استراتژی کلمات کلیدی سایت چیست؟” کمک شایانی کند این است که، مشخص کنید که هدفتان از تاسیس وب سایت چیست؟ ماموریت و چشم انداز دارید؟ این ماموریت و چشم انداز چیست؟ آیا قصد برند سازی دارید؟ یا هدف تان صرفا فروش و درآمدزایی است؟

این موضوع می تواند تاثیر فوق العاده ای روی موضوع “استراتژی کلمات کلیدی سایت چیست” و همچنین انتخاب آن ها داشته باشد. سعی کنید اهداف بلندمدت تان را به تعدادی اهداف کوتاه مدت خرد کنید. این اهداف باید قابل اندازه گیری باشند، زمان دار باشند و دست یابی به آن ها ممکن باشد.

موضوعات مرتبط با حرفه تان را شناسایی کنید

سعی کنید برای کسب و کارتان حوزه های مختلفی تعیین کنید و در هر حوزه به طور جداگانه اقدام به یافتن بهترین کلمات کلیدی نمایید. چنانچه بخواهید نگاه کلی به این موضوع داشته باشید امکان یافتن بهترین کلمات کلیدی برای شما میسر نخواهد شد.

قصد القای چه مفهومی را به مخاطبین دارید؟

به این موضوع فکر کنید که برند شما قصد القای چه پیام یا مفهومی را به مخاطبین خود دارد؟ دوست دارید مخاطبین شما را با چه چیزهایی بشناسند؟ آیا به حفظ ارزش های برندتان در تعیین کلمات کلیدی فکر کرده اید؟ شما باید سعی کنید آن کلمات کلیدی را انتخاب کنید که ارزش های برند شما را حفظ کنند. به عنوان مثال اگر ارائه دهنده کالای لوکس هستید استفاده از کلمات کلیدی مانند خرید ارزان جایگاهی در لیست کلمات کلیدی سایت شما نخواهد داشت. توجه به این مورد به عنوان مهم ترین دلایل در زمینه “استراتژی کلمات کلیدی سایت چیست” به حساب می آید.

استراتژی کلمات کلیدی سایت چیست؟

حریفان حاضر در صحنه را شناسایی کنید

آیا از رقبای خود خبر دارید؟ آیا می دانید آن ها از کدامین کلمات کلیدی برای سایت خود استفاده میکنند؟ همین موضوع می تواند یک چشم انداز روشنی در مورد انتخاب بهترین کلمات کلیدی سایت تان به شما بدهد. اگر قصد متمایز شدن از رقبا را دارید بدون اطلاع از کلمات کلیدی مورد استفاده توسط آن ها موفق به انتخاب بهترین کلمات کلیدی برای سایت خود نخواهید بود. 

برای آشنایی و کسب اطلاعات دوره آموزش سئو سایت با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سئو سایت در فارس
مطلب مرتبط

از ابزارهایی مانند Ahref و Moz استفاده کنید. کافیست کلمات کلیدی مد نظرتان را در موتور جستجوی گوگل سرچ کنید و نام سه سایت برتر را در این ابزارها وارد کنید. اطلاعات مفیدی در مورد “استراتژی کلمات کلیدی سایت چیست” نصیبتان خواهد شد.

بر اساس Customer Journey عمل کنید

مشتریان در سفر خود چهار گام دارند؛ Awareness، Consideration، Decision Making و Delight که در واقع شامل آگاهی، توجه، تصمیم گیری و رضایت می شود. سعی کنید کلمات کلیدی تان را بر این اساس انتخاب کنید. چنانچه مشتری در سفری که به سایت شما دارد راضی و مشعوف باشد بی شک نه تنها به یک مشتری وفادار، بلکه به شریک شما تبدیل خواهد شد. 

در مورد موضوع”استراتژی کلمات کلیدی سایت چیست” شما باید در انتخاب کلمات کلیدی تان افراد ناآگاه را آگاه کنید، افرادی که قصد بررسی دارند را یاری کنید، افراد را به سمت تصمیم گیری درست هدایت کنید و رضایت آن ها را جلب نمایید. اگر در هر سطح خودتان را به جای مخاطب بگذارید خواهید فهمید که او به دنبال چیست و چگونه راضی می شود. ابزار KWFinder در این راستا به شما کمک خواهد کرد.

از گوگل ترندز استفاده کنید

ممکن است شما در انتخاب کلمات کلیدی تان درست عمل کرده باشید اما این کلمات کلیدی مشابه آن چیزی باشند که کاربران جستجو می کنند. پس چگونه می توان به آنچه کاربران در ابتدای قیف فروش جستجو می کنند دست یافت؟ بدین منظور می توانید از گوگل ترندز استفاده کنید.

این ابزار به شما خواهد گفت که بین کلمات کلیدی انتخابی شما و کلمات کلیدی مشابه کدام یک بیشتر توسط مخاطبان جستجو می شود. در نتیجه می توانید پر استفاده ترین ها را به عنوان کلمات کلیدی اصلی انتخاب کنید و سایر کلمات کلیدی مشابه را به عنوان کلمات کلیدی فرعی یا مرتبط در نظر بگیرید.

شما در کنار میزان سرچ می توانید متوجه شوید که کدام کلمات کلیدی نرخ کلیک بیشتری دارند، کدامین کلمات کلیدی ترند شده اند و کدام کلمات کلیدی دارای درجه سختی بالایی هستند. در نتیجه متوجه می شوید که وقت و انرژی تان را باید روی کلمات کلیدی بگذارید. این موارد به عنوان شرایط یاری دهنده در مورد موضوع “استراتژی کلمات کلیدی سایت چیست” استفاده می شود.

برای آشنایی و کسب اطلاعات دوره آموزشی سئو پیشرفته با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

10 نکته طلایی برای سئو سایت گردشگری
مطلب مرتبط

اهمیت استراتژی کلمات کلیدی سایت چیست؟

بدون شک داشتن استراتژی در یافتن بهترین کلمات کلیدی می تواند شما را در مسیری درست هدایت کند. در این مسیر به نکته های مهمی چون دم بلند بودن کلمات کلیدی و استفاده از ابزارهای تخصصی و تحلیل و یافتن بهترین کلمات کلیدی توجه داشته باشید. مطمئنا استفاده از ابزارها می تواند شما را در مسیر بهتری هدایت کند. در این مقاله مجموعه پالیز محتوا سعی کرده است که شما را با موضوع “استراتژی کلمات کلیدی سایت چیست” آشنا سازد و موارد ذکر شده قطعا به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *